Noticies

13. oct., 2018

El Primer Cros Escolar del Baix Llobregat de la nova temporada 2018/2019, va tenir com a escenari el Parc de Can Mercader de Cornellà, amb la participació de 33 atletes del CA Sant Just i la victòria de 4 dels nostres atletes: la cadet Helena Moragas; l’aleví Alan Navarro; el benjamí Pau Castel; i l’atleta d’educació infantil Sara Castel.

Entre els 3 primers classificats, també van pujar al podi 3 atletes més del CA Sant Just: Lara Virtus segona a la categoria juvenil; Xavier Montesinos segon a la categoria benjamí; i Ana Castellote tercera a la categoria cadet.

La resta d’atletes del CA Sant Just varen ser: Lourdes Carreras (4a juvenil femení); Oriol Adell (11è infantil masculí); Tirso González (22è infantil masculí); Adrià Ruiz (23è infantil masculí); Elena Moreno (11a infantil femení); Berta Moragas (13a infantil femení); Eva Torres (15a infantil femení); Mar Gracia (27a infantil femení); Álvaro Mazana (10è aleví masculí); Roger Camacho (12è aleví masculí); Gerard Lorente (28è aleví masculí); Unai Oliveras (61è aleví masculí); Naia Peñaranda (13a aleví femení); Nuria Rodríguez (17a aleví femení); Eider Larrinaga (18a aleví femení); Eva García (34a aleví femení); Julia Gracia (44a aleví femení); Meritxell Adell (51a aleví femení); Gonzalo Mazana (5è benjamí masculí); Erik Flores (31è benjamí masculí); Noa Alcántara (10a benjamí femení); Carlos Segura (8è prebenjamí masculí); Miquel González (11è prebenjamí masculí); Maria Ramos (35a prebenjamí femení); Alan Segura (4t educació infantil masculí); i Hugo Flores (9è educació infantil masculí).

 Fotos en el nostre flickr

Resultats complerts aquí

 

6. oct., 2018

El dissabte 6 d’octubre es va disputar el Campionat d’Espanya per Equips de la categoria Cadet. A Cartagena, el nostre equip cadet femení va competir en un dels dos grups de la Segona Categoria d’aquest Campionat, assolint la tercera posició del grup amb un total de 10.197 punts, per darrera del CA Murcia Tovarsport (10.290 punts) i del UCAM Cartagena (10.460 punts).

Entre les nostres atletes cal destacar les primeres posicions de: Carla Gascón en els 300 m.ll. (43.96); Helena Moragas en els 3.000 m.ll. (10.51.58); Paula Licona en el salt de llargada (4,87 m. (+0,4)); i Lara Rosas en els 3.000 m.m. (18.27.46). En segona posició van quedar dues atletes més: Martina Martínez en els 100 m.t. (17.43 (-1,0)) i Ona Martínez en els 300 m.t. (51.23).

La resta de les integrants de l’equip cadet femení del CA Sant Just varen ser: Berta Ruiz tercera en els 100 m.ll. (13.68 (0,0)); Iris Quintana cinquena en els 600 m.ll. (1.46.82); Irati Larrinaga sisena en els 1.000 m.ll. (3.46.14); Ana Castellote sisena en els 1.500 m.obs. (6.53.44); Ona Martín tercera en el salt d’alçada (1,45 m.); Anna Yan Fandos sisena en el triple salt (8,43 m. (0,0)); Martina Ruda cinquena en el llançament de pes (7,25 m.); Meritxell Hernández quarta en el llançament de disc (19,91 m.); i Raquel Moreno tercera en el llançament de javelina (18,22 m.).

Finalment, destacar les segones posicions dels dos equips de relleus, que van tancar la gran actuació de les cadets del CA Sant Just en aquest Campionat. Berta Ruiz, Paula Licona, Meritxell Hernández i Carla Gascon van ser les integrants del relleu de 4x100 (53.18) i Martina Martínez, Raquel Moreno, Ona Martínez i Martina Ruda van ser les atletes del relleu de 4x300 (3.10.27).

 

Mas fotos en nuestro flickr

 

22. sep., 2018

El dissabte 22 de setembre es va disputar pels carrers de Sant Just Desvern, la 5a edició de la Cursa Solidària de Sant Just Desvern per Sant Joan de Déu, amb una participació de 426 atletes arribats (243 a les curses infantils i 183 a la cursa de 5 quilòmetres).

Aquesta és una cursa solidària en benefici de l’Obra Social de Sant Joan de Déu, que organitza el Club d’Atletisme Sant Just amb la col·laboració de l’Ajuntament de Sant Just Desvern i les col·laboracions de la Diputació de Barcelona, de Ventós i de DKV.

La cursa de 5 quilòmetres va tenir com a guanyadors individuals a Sergio Enríquez del Cornellà Atlètic (16 minuts i 49 segons) i a Douae Ouboukir del CA Sant Just (20 minuts i 19 segons). A nivell local, els guanyadors varen ser Pota Jiménez (19 minuts i 25 segons) i Viviana Zappa (25 minuts i 39 segons).

Per equips, els guanyadors varen ser: Claudio Navarro, Germà Barroso i Ricard Anguera en categoria masculina; Maria Franquesa, Lara Virtus i Marisa Martín en categoria femenina ; Douae Ouboukir, Victor Vinuesa i Higinio Melchor en categoria mixte ; i Nacor Muntanyola, Josue Muntanyola i Javier Catasus en categoria local.

Abans de la cursa dels 5 quilòmetres es van disputar les curses dels més petits. Un total de 10 categories van participar en 3 curses, que van tenir els següents guanyadors: en categoria cadet Ona Martínez i Sergi González; en categoria infantil Beth Càceres i Bilal Pérez; en categoria aleví Lucia Jiménez i Álvaro Mazana; en categoria benjamí Iona Buenacasa i Pau Castel; i en categori prebenjamí Sara Castel i Carlos Segura.

 El resultat complert de les curses el podeu consultar aquí.

Si voleu accedir a les fotografies de la cursa podeu accedir al nostre flick.

De part del Club d'Atletisme Sant just agraïm la vostra participació per fer d’aquest esdeveniment un èxit com és costum tots els anys. 

8. jul., 2018

NOU ATLETES DEL CA SANT JUST PARTICIPEN EN EL CAMPIONAT D’ESPANYA SUB 16 (CADET)

Un total de nou atletes del CA Sant Just han participat en el Campionat d’Espanya Sub 16 (cadet) celebrat el cap de setmana del 30 de juny i 1 de juliol a Castelló: Sergi Cattaneo (100 m.t.) i Angel Quiros (300 m.t.) en categoria masculina i Carla Gascon (100 m.ll. i 4x100), Raquel Moreno (100 m.ll. i 4x100), Helena Moragas (3000 m.ll.), Ona Martínez (100 m.t. i 300 m.t.), Martina Martínez (100 m.t.), Paula Licona (4x100) i Meritxell Hernández (4x100) en categoria femenina.

Carla Gascon va guanyar la medalla de plata en els 100 m.ll. amb una marca de 12.16 (+1,2) a la final (12.15 (+1,7) a la semifinal i 12.24 (+1,7) a les eliminatòries). Les atletes femenines (Paula Licona, Raquel Moreno, Meritxell Hernández i Carla Gascon) del relleu de 4x100 també es van proclamar Sot-Campiones d’Espanya, assolint la medalla de plata de la prova amb una marca de 49.09.

Dues atletes més varen assolir places de finalistes: Martina Martínez va ser quarta en els 100 m.t. amb una marca de 14.46 (+2,0) a la final de la prova (14.63 (+0,6) a la semifinal i 14.48 (+1,8) a les eliminatòries); i Helena Moragas va ser setena en els 3000 m.ll. amb un temps de 10.36.61.

Quatre atletes més varen ser presents a les eliminatòries de les seves respectives proves: Sergi Cattaneo en els 100 m.t. (15.84 (+2,9)); Angel Quiros en els 300 m.t. (43.68); Raquel Moreno en els 100 m.ll. (12.89 (+3,5)); i Ona Martínez en els 100 m.t. (16.13 (+1,2)) i a les semifinals dels 300 m.t. (48.61).

 

DOUAE OUBOUKIR SOTS-CAMPIONA DE CATALUNYA ABSOLUTA

El diumenge 1 de juliol, es va celebrar a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona el Campionat de Catalunya Absolut amb la participació de tres atletes del CA Sant Just, assolint totes elles places de finalistes.

Douae Ouboukir es va proclamar Sots-Campiona de Catalunya en els 3000 metres obstacles, amb una marca de 10 minuts 43 segons i 40 centèsimes. Gemma Mora va ocupar la sisena posició en els 5000 metres marxa amb un temps de 24 minuts 43 segons i 12 centèsimes. I finalment, Alba Martínez va ser setena en els 400 metres tanques amb una marca d’1 minut 7 segons i 29 centèsimes a la final (1.06.62 a la semifinal).

Per equips el CA Sant Just va ocupar la 17a posició dels clubs catalans i la 2a posició a nivell comarcal, amb un total de 12 punts. Aquesta classificació és el resultat de la suma dels punts assolits pels finalistes de cada club en cadascuna de les proves del Campionat.

 

CINQUENA JORNADA DEL CRITERIUM CAMPMANY A SERRAHIMA

La Cinquena Jornada del Criterium Campmany va tenir lloc a la Pista d’Atletisme Joan Serrahima de Barcelona, el dimecres 27 de juny, amb la presència de tres atletes del CA Sant Just: Douae Ouboukir en els 1500 m.ll. (4.43.97); Enric González en els 1500 m.ll. (4.30.44); i Xavier Gravalos en els 100 m.ll. (12.17 (+0,1)) i en els 400 m.ll. (54.77).

24. jun., 2018

MARTINA MARTÍNEZ I CARLA GASCÓN CAMPIONES DE CATALUNYA SUB 16

Martina Martínez s’ha proclamat doble Campiona de Catalunya Sub 16 (cadet) a les proves dels 100 m.t. (14.94 (-4,6) a la final i 14.97 (-3,9) a la semifinal) i dels 300 m.t. (45.63 a la final i 46.91 a la semifinal) i Carla Gascón també s’ha proclamat Campiona de Catalunya Sub 16 (cadet) a la prova dels 100 m.ll. (12.75 a la final i 13,08 (-2,5) a la semifinal).

El Campionat de Catalunya Sub 16 (cadet) es va disputar el dissabte 23 de juny a la pista d’atletisme de Barberà del Vallès, amb un total de 12 atletes del CA Sant Just i 18 participacions. A la classificació final per punts per finalistes, el nostre club va ocupar la vuitena posició amb 41 punts.

A més de les tres medalles d’or de la Martina (2) i de la Carla (1), sis atletes més varen assolir places de finalistes: Helena Moragas quarta en els 3000 m.ll. (10.42.10); Ona Martínez cinquena en els 300 m.t. (48.09 a la final i 49.62 a la semifinal); Paula Licona sisena en el salt de llargada (4,85 m. (+3,3)); Angel Quiros setè en els 300 m.t. (43.30 a la final i 43.31 a la semifinal); Raquel Moreno també setena en els 100 m.ll. (13.28 a la final i 13.14 (-1,3) a la semifinal); i Meritxell Hernández vuitena en els 100 m.ll. (13.30 a la final i 13.33 (-1,8) a la semifinal).

A les finals, però sense ocupar plaça de finalistes (8 primers) van participar: Llorenç García onzè en el llançament de Martell (21,81 m.); Paula Licona també onzena en el triple salt (10,14 m. (+2,0)); i Lara Rosas catorzena en els 3000 m.m. (18.13.44).

A les semifinals van participar: Berta Ruiz en els 100 m.ll. (13.53 (-1,8)); Raquel Moreno en els 300 m.ll. (43.94); Sergi Cattaneo en els 100 m.t. (16.28 (-2,9)) i en els 300 m.t. (46.56); Angel Quiros en els 100 m.t. (16.60 (-2,7)); i Ona Martínez en els 100 m.t. (18.00 (-2,3)).

 

GEMMA MORA TERCERA EN EL CAMPIONAT D’ESPANYA SUB 20

La marxadora Gemma Mora ha guanyat la medalla de bronze en el Campionat d’Espanya Sub 20 (júnior) disputat a Murcia el cap de setmana del 23 i 24 de juny, a la prova dels 10.000 metres marxa amb un temps 51 minuts 45 segons i 55 centèsimes.

En aquest mateix campionat, hi van participar tres atletes més del CA Sant Just: Alba Martínez a les eliminatòries dels 400 m.t. (1.06.70); Aleix Alsina a les eliminatòries dels 100 m.ll. (11.46 (0,0)); i Xavier Gravalos a les eliminatòries dels 110 m.t. (16.46 (+1,9)).

Aquest Campionat d’Espanya Sub 20 ha estat un gran èxit pel nostre club, per la participació de quatre atletes del CA Sant Just i especialment per la brillant actuació de la Gemma Mora, amb la seva medalla de bronze.

 

PRIMER TROFEU CIUTAT DE VILANOVA

Dimecres 29 de juny es va celebrar el Primer Trofeu Ciutat de Vilanova, amb la participació de quatre atletes sub 12 (aleví) del CA Sant Just. En el llançament de pilota hi van participar els quatre alevins: Iago Deiros amb 26,42 m; Leo Prados amb 24,50 m.; Daniel Soldevilla amb 22,22 m.; i Jan Martí amb 20,44 m. A la prova dels 600 m.ll. hi van participar dos dels quatre alevins: Jan Martí amb un temps de 2.02.1 i Daniel Soldevilla amb una marca de 2.04.2.

 

QUARTA JORNADA DEL CRITERIUM CAMPMANY A SERRAHIMA

 La Pista d’Atletisme Joan Serrahima de Barcelona, ha tornat a ser l’escenari de la Quarta Jornada del Criterium Campmany el dimecres 20 de juny, amb la presència de tres atletes del CA Sant Just: Douae Ouboukir en els 5000 m.ll. (18.09.44); Celia Fernández en els 800 m.ll. (2.41.27); i Paula Licona en el salt de llargada (4,95 m. (+1,3)).