Noticies

29. jul., 2018

Enguany celebrarem la 5a Cursa per Equips i Individual de Sant Just Desvern per Sant Joan de Déu el dissabte 22 de setembre per la tarda, a partir de les 17:00 hores amb les curses de promoció per a nens i nenes a partir del 2003 i a les 18:30 hores amb la cursa open de 5 quilòmetres.

 La Cursa de 5 quilòmetres es pot fer individualment o per equips. Per equips hi hauran 4 modalitats: masculina (3 homes); femenina (3 dones); mixtes (amb 1 home o 1 dona com mínim); i local (3 corredors o corredores de Sant Just Desvern indistintament que siguin equips masculins, femenins o mixtes).

 Els premis seran els següents: A les curses de promoció trofeu pels 3 primers/res de cada categoria; i a la Cursa Open de 5 quilòmetres trofeu pels 3 primers/res individuals i trofeus pels 5 primers equips classificats en cadascuna de les 4 categories (homes, dones, mixtes i locals).

 Us animem a participar-hi entre altres raons, per col·laborar amb Sant Joan de Déu.

Mes informació aquí

24. jun., 2018

MARTINA MARTÍNEZ I CARLA GASCÓN CAMPIONES DE CATALUNYA SUB 16

Martina Martínez s’ha proclamat doble Campiona de Catalunya Sub 16 (cadet) a les proves dels 100 m.t. (14.94 (-4,6) a la final i 14.97 (-3,9) a la semifinal) i dels 300 m.t. (45.63 a la final i 46.91 a la semifinal) i Carla Gascón també s’ha proclamat Campiona de Catalunya Sub 16 (cadet) a la prova dels 100 m.ll. (12.75 a la final i 13,08 (-2,5) a la semifinal).

El Campionat de Catalunya Sub 16 (cadet) es va disputar el dissabte 23 de juny a la pista d’atletisme de Barberà del Vallès, amb un total de 12 atletes del CA Sant Just i 18 participacions. A la classificació final per punts per finalistes, el nostre club va ocupar la vuitena posició amb 41 punts.

A més de les tres medalles d’or de la Martina (2) i de la Carla (1), sis atletes més varen assolir places de finalistes: Helena Moragas quarta en els 3000 m.ll. (10.42.10); Ona Martínez cinquena en els 300 m.t. (48.09 a la final i 49.62 a la semifinal); Paula Licona sisena en el salt de llargada (4,85 m. (+3,3)); Angel Quiros setè en els 300 m.t. (43.30 a la final i 43.31 a la semifinal); Raquel Moreno també setena en els 100 m.ll. (13.28 a la final i 13.14 (-1,3) a la semifinal); i Meritxell Hernández vuitena en els 100 m.ll. (13.30 a la final i 13.33 (-1,8) a la semifinal).

A les finals, però sense ocupar plaça de finalistes (8 primers) van participar: Llorenç García onzè en el llançament de Martell (21,81 m.); Paula Licona també onzena en el triple salt (10,14 m. (+2,0)); i Lara Rosas catorzena en els 3000 m.m. (18.13.44).

A les semifinals van participar: Berta Ruiz en els 100 m.ll. (13.53 (-1,8)); Raquel Moreno en els 300 m.ll. (43.94); Sergi Cattaneo en els 100 m.t. (16.28 (-2,9)) i en els 300 m.t. (46.56); Angel Quiros en els 100 m.t. (16.60 (-2,7)); i Ona Martínez en els 100 m.t. (18.00 (-2,3)).

 

GEMMA MORA TERCERA EN EL CAMPIONAT D’ESPANYA SUB 20

La marxadora Gemma Mora ha guanyat la medalla de bronze en el Campionat d’Espanya Sub 20 (júnior) disputat a Murcia el cap de setmana del 23 i 24 de juny, a la prova dels 10.000 metres marxa amb un temps 51 minuts 45 segons i 55 centèsimes.

En aquest mateix campionat, hi van participar tres atletes més del CA Sant Just: Alba Martínez a les eliminatòries dels 400 m.t. (1.06.70); Aleix Alsina a les eliminatòries dels 100 m.ll. (11.46 (0,0)); i Xavier Gravalos a les eliminatòries dels 110 m.t. (16.46 (+1,9)).

Aquest Campionat d’Espanya Sub 20 ha estat un gran èxit pel nostre club, per la participació de quatre atletes del CA Sant Just i especialment per la brillant actuació de la Gemma Mora, amb la seva medalla de bronze.

 

PRIMER TROFEU CIUTAT DE VILANOVA

Dimecres 29 de juny es va celebrar el Primer Trofeu Ciutat de Vilanova, amb la participació de quatre atletes sub 12 (aleví) del CA Sant Just. En el llançament de pilota hi van participar els quatre alevins: Iago Deiros amb 26,42 m; Leo Prados amb 24,50 m.; Daniel Soldevilla amb 22,22 m.; i Jan Martí amb 20,44 m. A la prova dels 600 m.ll. hi van participar dos dels quatre alevins: Jan Martí amb un temps de 2.02.1 i Daniel Soldevilla amb una marca de 2.04.2.

 

QUARTA JORNADA DEL CRITERIUM CAMPMANY A SERRAHIMA

 La Pista d’Atletisme Joan Serrahima de Barcelona, ha tornat a ser l’escenari de la Quarta Jornada del Criterium Campmany el dimecres 20 de juny, amb la presència de tres atletes del CA Sant Just: Douae Ouboukir en els 5000 m.ll. (18.09.44); Celia Fernández en els 800 m.ll. (2.41.27); i Paula Licona en el salt de llargada (4,95 m. (+1,3)).

17. jun., 2018

CARLA GASCON I MARTINA MARTÍNEZ AMB LA SELECCIÓ CATALANA A AVILÉS

El cap de setmana del 16 i 17 de juny es va disputar a Avilés el Campionat d’Espanya Escolar per Seleccions Autonòmiques, amb la destacada participació de dues atletes sub 16 (cadet) del nostre club, la Carla Gascon i la Martina Martínez.

Carla Gascon es va proclamar Campiona d’Espanya en els 100 m.ll. amb una marca a la final de 12.22 (12.21 a la semifinal). Per altre banda, Martina Martínez va pujar al podi dels 300 m.t. amb una marca de 45.12, assolint la medalla de bronze de la prova.

Tant la Carla com la Martina varen formar part del relleu català del 4x100, assolint la medalla de plata de la prova amb una marca de 49.10. Per equips, la selecció catalana va guanyar el campionat per autonomies.

Moltes felicitats a la Carla, a la Martina i a l’Àngels, la seva entrenadora, per ser seleccionades per representar l’equip Català i molt especialment per les medalles assolides, gràcies a la gran actuació de les dues atletes.

 

SEGONA REUNIÓ DE VELOCITAT CIUTAT DE GAVÀ

El dissabte 16 de juny es va celebrar a la pista d’atletisme de Gavà la Segona Reunió de Velocitat de Gavà, amb la participació de 18 atletes del CA Sant Just. En categoria absoluta: Aleix Alsina va fer els 100 m.ll. (11.57 (+1,3)); Xavier Gravalos també va fer els 100 m.ll. (12.13 (+3,2)); Alba Martínez va fer els 400 m.t. (1.05.13) i els 100 m.ll. (13.10 (+2,5)); i Malena Zamora va fer els 200 m.ll. (31.40 (+1,4)).

A la categoria sub 16 (cadet) cinc atletes del CA Sant Just hi van participar: Sergi Cattaneo en els 100 m.ll. (12.21 (+3,0)); Paula Licona en els 100 m.ll. (13.17 (+2,8)); Berta Ruiz en els 100 m.ll. (13.10 (+4,6)); Raquel Moreno en els 300 m.ll. (42.76); i Ona Martínez en els 100 m.t. (16.11 (+2,4)) i en els 300 m.ll. (45.18).

A la categoria sub 14 (infantil) l’únic participant del nostre club va ser Oriol Adell en els 80 m.ll. (11.22) i en els 500 m.ll. (1.26.56). A la categoria sub 12 (aleví) quatre atletes hi van participar: Lucia Jiménez en els 60 m.ll. (8.89) i en els 500 m.ll. (1.37.61); Meritxell Adell en els 60 m.ll. (9.55); Judith Carnicero en els 60 m.ll. (10.46); i Alvaro Mazana en els 500 m.ll. (1.38.62).

Finalment, a la categoria sub 10 (benjamí) varen ser quatre els nostres atletes participants: Pau Castel en els 50 m.ll. (8.44) i en els 500 m.ll. (1.36.83); Xavier Montesinos en els 500 m.ll. (1.38.56); Gonzalo Mazana en els 500 m.ll. (1.43.84); i Noa Alcántara en els 50 m.ll. (9.15).

 

TERCERA JORNADA DEL CRITERIUM CAMPMANY AL PRAT DE LLOBREGAT

La Pista d’Atletisme Moisès Llopart del Prat de Llobregat, va ser l’escenari de la Tercera Jornada del Criterium Campmany, amb la presència de cinc dels nostres atletes. En categoria masculina Xavier Gravalos, va participar en els 110 m.t. sub 20 amb una marca de 16.21 (+2,0). En categoria femenina: Sandra Flores va fer els 100 m.ll. (13.47 (+1,7)) i els 400 m.ll. (1.02.66); Raquel Moreno va fer els 100 m.ll. (12.92 (+1,7)); Martina Martínez va fer els 100 m.ll. (13.25 (+1,7)); i Meritxell Hernández va fer els 100 m.ll. (12.96 (+1,3) a les sèries i 13.17 (+0,4) a la final).

 

 

DOUAE I GEMMA A LA FINAL DE LA PRIMERA DIVISIÓ ESPANYOLA AMB L’ISS-L’HOSPITALET

El dissabte 16 de juny, es va disputar a Alcorcón la Final per la lluita pel títol de la Primera Divisió de la Lliga Espanyola d’Atletisme, amb la participació de dues atletes del CA Sant Just, la Douae Ouboukir i la Gemma Mora, que van col·laborar de manera important en la victòria de l’ISS L’Hospitalet.

Douae va ser segona a la prova dels 3000 metres obstacles, amb un temps d’11 minuts 11 segons i 04 centèsimes i Gemma va ser tercera en els 5000 metres marxa, amb una marca de 26 minuts 06 segons i 40 centèsimes.

 

SEGON MEETING DE PROMOCIÓ CIUTAT DE CALELLA

El Diumenge 17 de juny va tenir lloc a la pista d’atletisme de Calella, el II Meeting de Promoció “Ciutat de Calella”, on van participar vuit atletes del CA Sant Just. En els 100 m.ll. hi van participar: Alex Gordillo 12.40 (-0,6); Anna Yan Fandos 14.37 (-3,7); Ona Martín 14.53 (-3,7); i Iris Quintana 14.65 (-3,7). També van participar a la prova d’alçada l’Anna Yan (1,25 m.) i l’Ona (1,33 m.).

A la categoria sub 12 (aleví), quatre atletes del nostre club van participar en el salt de llargada: Iago Deiros (3,39 m.); Daniel Soldevilla (3,32 m.); Jan Martí (3,30 m.); i Leo Prados (3,10 m.). En Jan també va participar en els 600 m.ll. (2.05.83).

10. jun., 2018

ALEX, PAULA, LUCIA I ASHE PUJEN AL PODI DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 10-12-14

El dissabte 9 de juny es va disputar, a Castellar del Vallès, la Final del Campionat de Catalunya sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví) i sub 14 (infantil), amb la participació d’11 atletes del CA Sant Just (3 benjamins, 3 alevins i 5 infantils) i amb un total de cinc medalles assolides pels nostres atletes.

En categoria sub 14, Alex Martín va assolir 2 medalles de bronze en els 80 m.ll. (10.20 final i 10.34 semifinal) i en els 150 m.ll. (19.16 final i 19.25 semifinal) i Paula Rodríguez també va ser tercera en el salt de llargada (4,76 m.), guanyant la medalla de bronze de la prova.

En categoria sub 12, Lucia Jiménez va guanyar la medalla de plata en el salt d’alçada (1,31 m.), assolint d’aquesta manera el Sots-Campionat de Catalunya d’aquesta prova i Ashenafi Micolau, també va ser segon en el llançament de pilota (32,42 m.), assolint la medalla de plata i el Sots-Campionat de Catalunya.

Entre els 11 participants, els 3 benjamins (categoria sub 10) que van ser presents a la final varen ser: Pau Castel (4t classificat en els 1000 m.ll. amb 3.26.97 i 8è en el salt d’alçada amb 1,09 m.); Xavier Montesinos (8è classificat en els 1000 m.ll. amb 3.37.35); i Gonzalo Mazana (9è en el llançament de pilota amb 22,26 m. i 20è en els 1000 m.ll. amb 3.42.77).

Alvaro Mazana, va ser el tercer aleví (categoria sub 12) present a la final, a la prova del salt amb perxa (setè classificat amb 2,00 m.). A més de les medalles de plata assolides per Ashenafi Nicolau i per Lucia Jiménez, tots dos van estar molt a prop novament del podi, en assolir la quarta posició a les proves dels 2000 m.ll. en el cas d’Ashenafi (6.57.80) i dels 60 m.ll. en el cas de Lucia (8.86 a la final i 8.80 a la semifinal).

A la categoria sub 14 (infantil), Paula Rodríguez, a més de la medalla de bronze a la llargada, va ser vuitena en els 80 m.ll. (11.08 a la final i 11.17 a la semifinal). I tres atletes més de la categoria van participar en aquesta Final: Sarah Diarra (11a en el llançament de pes amb 9,33 m.); Oriol Adell (10è en el salt d’alçada amb 1,45 m.); i Guillem Giménez (11è en el llançament de martell amb 20,54 m.).

 

DINOU ATLETES DEL CA SANT JUST A LA PRÈVIA DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 16 A LLEIDA

La Fase Prèvia del Campionat de Catalunya Sub 16 (cadet), es va celebrar el diumenge 10 de juny a Lleida, amb la participació d’un total de 19 atletes del CA Sant Just, dels quals 12 estaran a la Final que tindrà lloc el dissabte 23 de juny a Barberà del Vallès.

Participaran a la Final: Paula Licona (llargada i triple); Raquel Moreno (100 m.ll. i 300 m.ll.); Carla Gascón (100 m.ll.); Meritxell Hernández (100 m.ll.); Berta Ruiz (100 m.ll.); Lara Rosas (3000 m.m.); Martina Martínez (100 m.t. i 300 m.t.); Ona Martínez (100 m.t. i 300 m.t.); Helena Moragas (3000 m.ll.); Llorenç García (martell); Sergi Cattaneo (100 m.t. i 300 m.t.); i Angel Quiros (100 m.t. i 300 m.t.).

Tots els resultats dels nostres atletes masculins varen ser els següents: Jordi Lostao (100 m.ll. 12.52 (+1,7)); Hugo Cano (100 m.ll. 13.30 (0,0)); Pol Tobella (600 m.ll. 1.40.86); Sergi Cattaneo (100 m.t. 15.19 (+1,9) i 300 m.t. 44.79); Angel Quiros (100 m.t. 15.80 (+1,9) i 300 m.t. 42.68); Enric Alaman (perxa nuls); i Llorenç García (disc 22,82 m. i martell 22,20 m.).

En categoria femenina, totes les atletes participants varen ser les següents: Carla Gascón (100 m.ll. 12.49 (0,0) i llargada 4,75 m. (0,0)); Meritxell Hernández (100 m.ll. 13.01 (0,0)); Raquel Moreno (100 m.ll. 13.40 (0,0) i 300 m.ll. 43.76); Berta Ruiz (100 m.ll. 13.36 (0,0)); Ona Martín (100 m.ll. 13.81 (0,0)); Anna Yan Fandos (100 m.ll. 14.06 (0,0)); Iris Quintana (300 m.ll. 46.49); Martina Martínez (100 m.t. 14.64 (+1,3) i 300 m.t. 45.93); Ona Martínez (100 m.t. 15.99 (+1,3) i 300 m.t. 48.65); Paula Licona (llargada 5,09 m. (+0,9) i triple 10,62 m. (+2,0)); Lara Rosas (3000 m.m. 17.42.16). A més, Helena Moragas es va acollir a la possibilitat d’accedir directament a la final dels 3000 m.ll., per ser primera de rànquing, sense participar en aquesta Fase Prèvia.

 

SEGONA JORNADA CRITÈRIUM CAMPMANY A SERRAHIMA

Dimecres 6 de juny, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, es va disputar la Segona Jornada del Critèrium Campmany, amb la participació de dues atletes del CA Sant Just.

Celia Fernández va participar en els 800 m.ll., assolint una marca de 2 minuts 41 segons i 1 centèsima i Paula Licona va competir en el salt de llargada, amb un millor salt de 4,61 metres (+1,9).

3. jun., 2018

DOUAE I ALBA ASSOLEIXEN TRES PODIS EN EL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 18-20-23

Durant el cap de setmana del 2 i 3 de juny s’ha disputat, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, el Campionat de Catalunya de les categories sub 18 (juvenil), sub 20 (júnior) i sub 23 (promesa), amb la participació de set atletes del CA Sant Just: en categoria sub 18 (juvenil) Ana Melchor i Joan Sánchez; en categoria sub 20 (júnior) Alba Martínez, Xavier Gravalos i Aleix Alsina; i en categoria sub 23 (promesa) Sandra Flores i Douae Ouboukir.

Douae Ouboukir va tenir una gran actuació assolint dos podis. El dissabte 2 va guanyar la medalla de bronze a la prova dels 1.500 metres llisos sub 23 (4.48.10) i el diumenge 3 va pujar a la part més alta del podi, guanyant la medalla d’or a la prova dels 5.000 metres llisos sub 23 (17.58.25).

Alba Martínez també va poder pujar al podi, assolint la medalla de bronze a la prova dels 400 metres tanques sub 20 (1.07.27 a la final i 1.06.81 a la semifinal). A la final l’Alba es va sobreposar a una ensopegada a la darrera tanca, quant lluitava per la segona posició, que va fer que no millorés la marca de la semifinal i acabés en tercera posició.

En categoria sub 23, Sandra Flores va ser quarta en el salt d’alçada (1,54 m.) i setena en els 800 metres llisos (2.33.72). En categoria sub 20, Xavier Gravalos va ser semifinalista en els 110 metres tanques (16.04 (+1,3)) i Aleix Alsina també va ser semifinalista en els 100 metres llisos (11.65 (+0,1)). Finalment, en categoria sub 18 Ana Melchor va ser novena en el salt amb perxa (2,80 m.) i Joan Sánchez va ser semifinalista en els 200 metres llisos (24.25 (+1,9)).

 

PAULA RODRÍGUEZ PARTICIPA EN EL CAMPIONAT D’ESPANYA SUB 14

El dissabte 2 i el diumenge 3 de juny, es va disputar a San Fernando (Cadiz), el Campionat d’Espanya sub 14 (infantil) Individual, amb la participació de la nostra atleta Paula Rodríguez.

La Paula Rodríguez va participar a la triatló A de la categoria sub 14, formada per les proves dels 80 metres llisos, els 80 metres tanques i el llançament de pes. El dissabte, en els 80 metres tanques va assolir una marca de 14.69 i a la prova de pes va fer un millor llançament de 7,61 metres. El diumenge, va completar la triatló amb els 80 metres llisos, on va fer un temps d’11.09, assolint d’aquesta manera la 22a posició de la triatló, en el que va ser el seu primer Campionat d’Espanya.

 

CONTROL TRIANGULAR DEL BAIX LLOBREGAT

El dimarts 29 de maig va tenir lloc, a la pista d’atletisme de Gavà, el Control Triangular del Baix Llobregat, amb la participació de quatre atletes de la categoria sub 16 (cadet) del CA Sant Just.

En categoria masculina, Sergi Cattaneo va participar en els 100 m.ll. (12.42 (+2,0)), en els 100 m.t. (15.75 (+0,6)) i en els 300 m.t. (46.90) i Angel Quiros va participar també, en els 100 m.ll. (12.75 (+2,0)), en els 100 m.t. (15.98 (+0,6)) i en els 300 m.t. (44.61).

En categoria femenina, Raquel Moreno va participar en els 100 m.ll. (13.01 (+0,9)) i en els 300 m.ll. (43.55) i Ona Martínez va fer els 100 m.ll. (13.61 (+2,7)), els 100 m.t. (16.16 (+0,0)) i els 300 m.t. (48.27).

 

PRIMERA JORNADA CRITÈRIUM CAMPMANY A SERRAHIMA

Dimecres 30 de maig, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, es va disputar la Primera Jornada del Critèrium Campmany, amb la participació de set atletes del CA Sant Just.

 

En els 100 m.ll. hi van participar sis atletes del nostre club. En categoria masculina Xavier Gravalos (12.01 (+1,9)) i en categoria femenina: Carla Gascón (12.50 (+0,1) a les sèries i 12.62 (+1,3) a la final); Meritxell Hernández (12.97 (+0,5); Raquel Moreno (13.19 (+0,5)); Martina Martínez (13.28 (+0,5)); i Ona Martínez (13.83 (+0,3)).

A la prova del salt en perxa, Ana Melchor va realitzar un millor salt de 2,75 metres i en els 110 metres tanques, Xavier Gravalos va fer un temps de 19 segons i 65 centèsimes, amb un vent favorable d’1,5 m/s.

 

III MEMORIAL JOSEP NOVELL I OLIVÉ A SANT CELONI

Dos atletes sub 12 (aleví) del CA Sant Just van participar, el dissabte 2 de juny, en el III Memorial Josep Novell a la pista d’atletisme de Sant Celoni. Jan Martí va participar en els 60 m.ll. (10.1), en els 600 m.ll. (2.02.9) i en el salt de llargada (3,17 m.) i Daniel Soldevilla va participar també en els 60 m.ll. (9.8), en els 600 m.ll. (2.00.2) i en el salt de llargada (3,37 m.).