4. feb., 2018

Campionats Espanya sub20 i catalunya

ALEIX ALSINA ASSOLEIX LA MÍNIMA D’ESPANYA SUB 20 EN ELS 60 M.LL.

Dotze atletes del CA Sant Just, han participat a la 4a Jornada dels Controls Sub 18 i Sub 20 en Pista Coberta, disputada el dissabte 3 de febrer per la tarda a Sabadell, destacant la mínima assolida per Aleix Alsina en els 60 m.ll. (7.22) per a participar en el Campionat d’Espanya Sub 20. També en els 60 m.ll., hi han participat: Joan Sánchez (7.58); Alex Gordillo (8.11); Albert Sallent (8.31); Pau Vargas (8.50); i Júlia Cuevas (8.22).

En els 1.500 m.ll. hi han participat: Enric González (4.39.36); Ferran Montero (4.53.80); Pol Cattaneo (4.59.25); i Maria Franquesa (6.19.65). Finalment, tres atletes més han participat en els 400 m.ll.: Aleix Alsina (54.32); Xavier Gravalos (58.00); i Lourdes Carreras (1.09.86).

ALBA, SANDRA, CARLA I DOUAE EN EL CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT EN PISTA COBERTA

Gran èxit de les nostres joves atletes femenines en el Campionat de Catalunya Absolut en Pista Coberta, que va tenir lloc a Sabadell el diumenge 4 de febrer. Durant la sessió del matí, Carla Gascon (atleta sub 16) amb les seves dues millors curses del que portem de temporada, va entrar a la final dels 60 m.ll. i va ser la sisena atleta catalana més ràpida del campionat (7.90 a la semifinal i 7.88 a la final), Sandra Flores (atleta sub 23) va ser finalista en classificar-se en un meritori vuitè lloc a la final dels 800 m.ll. (2.25.91) i Alba Martínez (atleta sub 20) va participar a les semifinals dels 400 m.ll. (1.01.01), millorant la seva millor marca personal.

Per la tarda, Douae Ouboukir (atleta sub 23) va participar en els 1.500 m.ll. amb una gran actuació (4.40.85), que va fer que es quedés molt a prop de la medalla de bronze, classificant-se en quarta posició. L’excel·lent resultat de Carla, Alba, Sandra i Douae, ha portat al CA Sant Just a ser el 14è club català a la classificació per punts segons els finalistes de cada club participant, el que suposa un magnífic resultat per les nostres joves atletes i pel nostre club.

GEMMA MORA MEDALLA DE BRONZE SUB 20 EN EL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARXA

El diumenge 4 de febrer i conjuntament amb el Gran Premi de Marxa del Vendrell, s’ha disputat el Campionat de Catalunya de Marxa en Ruta Individual. Gemma Mora ha guanyat la medalla de bronze a la prova dels 10.000 metres marxa sub 20, amb un temps de 51 minuts i 18 segons, assolint d’aquesta manera una plaça per la selecció que representarà l’equip femení de la Federació Catalana d’Atletisme, en el proper Campionat d’Espanya de Marxa en Ruta.

Dins del Gran Premi de Marxa del Vendrell, Lara Rosas ha quedat quarta en els 3.000 m.m. sub 16 femení, amb un registre de 17 minuts i 56 segons i Joan Las ha estat vuitè en els 3.000 m.m. sub 14 masculí, amb un temps de 20 minuts i 47 segons.

CINQUENA JORNADA DEL TROFEU SABADELL DE PISTA COBERTA DE PROMOCIÓ

El dissabte 3 de febrer es va celebrar a Sabadell la 5a Jornada del Trofeu Sabadell de Promoció en Pista Coberta. En categoria sub 16 masculina hi van participar Sergi Cattaneo (llargada 4,56 m.) i Angel Quirós (alçada 1,60 m. i llargada 4,95 m.). En categoria sub 16 femenina hi van participar 7 atletes: Raquel Moreno (600 m.ll. 1.48.84 i llargada 4,26 m.); Ona Martínez (alçada 1,45 m. i llargada 4,65 m.); Martina Martínez (alçada 1,35 m. i llargada 4,56 m.); Lucia Miranda (alçada 1,35 m.); Carla Gascon (llargada 5,02 m.); Paula Licona (llargada 4,83 m.); i Ona Martín (llargada 4,13 m.).

A la prova de relleus, l’equip sub 16 masculí va guanyar la prova, amb Lorenç García, Hugo Cano, Sergi Cattaneo i Angel Quirós (2.51.28) i l’equip femení sub 16 femení amb Meritxell Hernández, Ona Martín, Martina Martínez i Lucia Miranda (3.09.77) es va classificar en tercera posició.

TERCERA JORNADA DELS JJEE D’ATLETISME AL PRAT DE LLOBREGAT

La 3a Jornada dels Jocs Esportius Escolars d’Atletisme del Baix Llobregat, va tenir lloc el dissabte 3 de febrer a la pista d’atletisme Moisès Llopart del Prat de Llobregat. En aquesta jornada hi van participar un total de 27 atletes del CA Sant Just (2 cadets, 11 infantils, 4 alevins, 5 benjamins i 5 prebenjamins).

En categoria cadet (sub 16) hi van participar Antonina Mecha (60 m.ll. 9.3 i pes 5,30 m.) i Isabel Fuentes (60 m.ll. 9.8). El grup més nombrós va ser el de la categoria infantil (sub 14) amb la participació d’11 atletes: Daniel Rocafull (600 m.ll. 1.51.0 (1r classificat) i 60 m.ll. 8.7 (3r classificat)); Arnau Giménez (60 m.ll. 10.3 i pes 4,48 m.); Guillem Giménez (pes 6,67 m); Bruno Martín (60 m.ll. 9.5, llargada 3,53 m. i 600 m.ll. 2.15.0); Adrià Ruiz (60 m.ll. 10.5, llargada 2,87 m. i 600 m.ll. 2.22.7); Aitana García (60 m.ll. 10.3); Paula Rodríguez (pes 7,49 m. (2a classificada), 60 m.ll. 8.4 (3a classificada) i 600 m.ll. 1.58.6); Sarah Diarra (pes 8,43 m. (1a classificada), 60 m.ll. 9.9, 600 m.ll. 2.11.6 i llargada 3,21 m.); Paula Carme (60 m.ll. 9.1, llargada 3,13 m, pes 4,29 m. i 600 m.ll. 2.03.0); Mar Gracia (60 m.ll. 9.6, llargada 3,11 m., pes 6,05 m. i 600 m.ll. 2.13.4); i Eva Torres (60 m.ll. 9.4, pes 4,66 m. i 600 m.ll. 2.06.0).

En categoria aleví (sub 12) hi van participar: Álvaro Mazana (pilota 23,28 m. (3r classificat), alçada 1,00 m., 60 m.t. 11.3 i 600 m.ll. 2.11.3); Júlia Gracia (pilota 15,65 m. (3a classificada), 60 m.t. 12.6, alçada 0,85 m. i 600 m.ll. 2.24.8); Laura Garrido (pilota 15,77 m. (2a classificada), 60 m.t. 13.1 i 600 m.ll. 2.26.4); i Judith Carnicero (alçada 0,85 m. i pilota). En categoria benjamí (sub 10) hi van participar:  Xavier Montesinos (600 m.ll. 2.05.4 (1r classificat) i llargada 2,82 m.); Gonzalo Mazana (600 m.ll. 2.12.6 i llargada 2,61 m.); Pol García (600 m.ll. 2.27.9 i llargada 2,47 m.); Ibai García (600 m.ll. 2.45.0 i llargada 2,32 m.); i Edurne Rocafull (600 m.ll. 2.34.3).

Finalment, a la categoria dels més petits (prebenjamí) hi van participar: Bruno Bermejo (pilota 14,49 m. (1r classificat) i 50 m.ll. 9.6); Leo Bermejo (50 m.ll. 10.9 i pilota 7,51 m.); Heaven Sebastia Ehl (50 m.ll. 10.2); Carla Carnicero (50 m.ll. 12.2 i pilota 2,75 m.); i Irene Flores (50 m.ll. 13.0 i pilota 4,04 m.).