11. mar., 2018

TRES PODIS EN ELS CAMPIONATS DE CATALUNYA SUB 14 I SUB 16 EN PISTA COBERTA

CARLA GASCON CAMPIONA I EL RELLEU 4X300 SOTS-CAMPIÓ DE CATALUNYA SUB 16 EN PISTA COBERTA

El diumenge 11 de març a Sabadell s’ha celebrat el Campionat de Catalunya Sub 16 (cadet) en Pista Coberta, amb la participació de 13 atletes del CA Sant Just: Carla Gascon, Martina Martínez, Meritxell Hernández, Berta Ruiz, Raquel Moreno, Helena Moragas, Paula Licona, Ona Martínez, Irati Larrinaga, Lara Rosas, Martina Puentedura, Angel Quiros i Sergi Cattaneo.

Carla Gascón, s’ha proclamat Campiona de Catalunya a la prova dels 60 metres llisos (7.91) i el relleu de 4x300 femení (2.55.66), amb la mateixa Carla Gascon i Raquel Moreno, Ona Martínez i Martina Martínez, han pujat al podi en segona posició, assolint la medalla de plata.

Molt a prop de les medalles, en els 3.000 metres llisos Helena Moragas ha estat quarta (10.58.64) assolint la mínima de participació pel Campionat d’Espanya i en el salt de llargada Paula Licona ha estat també quarta (4,96 metres). En el triple salt, la mateixa Paula ha estat tretzena (9,90 metres).

A la final dels 60 metres llisos, entre les vuit finalistes hi havien tres atletes del CA Sant Just. A més de la Campiona Carla Gascón, Meritxell Ruiz va ser sisena (8.24) i Berta Ruiz va ser setena (8.24 a la final i 8.21 a la semifinal). A les semifinals d’aquesta prova, hi va participar una quarta atleta del CA Sant Just, la Raquel Moreno (8.39).

En els 60 metres tanques, Angel Quiros (9.48) i Sergi Cattaneo (9.91) van ser semifinalistes en categoria masculina. A la mateixa prova femenina, Ona Martínez va ser semifinalista (9.81) i Martina Martínez amb una marca de 9 segons i 36 centèsimes a la semifinal, es va classificar per a la final però no va poder acabar la cursa per una ensopegada en una de les tanques.

A la prova del salt d’alçada, Ona Martínez va ser desena (1,42 metres) a la categoria femenina i Angel Quiros va ser onzè (1,56 metres) a la categoria masculina.  Finalment, en els 3.000 metres marxa hi van participar tres atletes del nostre club: Irati Larrinaga (12a classificada 17.59.64); Lara Rosas (13a classificada 18.11.05); i Martina Puentedura (15a classificada 18.25.62).

 

ALEX MARTÍN SOTS-CAMPIÓ DE CATALUNYA SUB 14 EN PISTA COBERTA

L’atleta del CA Sant Just Alex Martín, ha guanyat la medalla de plata a la prova dels 60 metres llisos (7.86) del Campionat de Catalunya Sub 14 (infantil) en Pista Coberta, celebrat a Sabadell el dissabte 10 de març. En aquest mateix Campionat, Oriol Adell ha estat el cinquè classificat a la prova del salt d’alçada (1,45 metres), Sarah Diarra s’ha classificat en setena posició en el llançament de pes (9,06 metres) i Paula Rodríguez  ha estat novena en el salt de llargada (4,57 metres) i semifinalista en els 60 metres llisos (8.61).

 

QUARTA JORNADA DELS JJEE D’ATLETISME A SANT BOI DE LLOBREGAT

El dissabte 10 de març es va celebrar a Sant Boi de Llobregat, la 4a Jornada dels Jocs Esportius Escolars d’Atletisme del Baix Llobregat. En aquesta jornada hi van participar un total de 38 atletes del CA Sant Just (6 juvenils, 4 cadets, 6 infantils, 11 alevins, 5 benjamins i 6 prebenjamins).

En categoria juvenil (sub 18) hi van participar: Joan Sánchez (llargada 5,74 m. i 100 m.ll.12.0); Albert Sallent (llargada 4,63 m. i 100 m.ll. 13.1); Pol Cattaneo (100 m.ll. 13.2 i 1.500 m.ll. 5.02.4); Ferran Montero (1.500 m.ll. 5.03.4); Júlia Cuevas (100 m.ll. 13.6); i Maria Franquesa (1.500 m.ll. 6.35.3).

En categoria cadet (sub 16) els participants varen ser: Hugo Cano (100 m.ll. 12.9 i llargada 4,50 m.); Jordi Lostao (100 m.ll. 13.1 i llargada 4,71 m.); Llorenç García (100 m.ll. 13.7); i Antonina Clara Mecha (100 m.ll. 14.6 i llargada 3,99 m.).

A la categoria infantil (sub 14) hi van participar: Arnau Giménez (80 m.ll. 14.5 i pes 5,16 m.); Guillem Giménez (80 m.ll. 13.9 i pes 6,67 m.); Adrià Ruiz (80 m.ll. 13.8, 600 m.ll. 2.17.3 i pes 4,53 m.); Mar Gracia (80 m.ll. 12.9, 600 m.ll. 2.10.0 i pes 6,91 m.); Aitana García (80 m.ll. 13.5); i Eva Torres (80 m.ll. 12.9 i 600 m.ll. 2.04.2).

La categoria amb més participació va ser l’aleví (sub 12) amb la participació de: Lucia Jiménez (600 m.ll. 2.12.4, 60 m.ll. 9.0 i pes 7,03 m.); Meritxell Adell (600 m.ll. 2.27.9, 60 m.ll. 9.8 i pes 5,25 m.); Laura Garrido (600 m.ll. 2.18.4, 60 m.ll. 11.1 i pes 3,52 m.); Júlia Gracia (600 m.ll. 2.29.1, 60 m.ll. 11.2 i pes 4,91 m.); Alina González (600 m.ll. 2.22.2, 60 m.ll. 10.7 i pes 3,67 m.); Marta Martínez (600 m.ll. 2.24.9, 60 m.ll. 11.1 i pes 4,88 m.); Judith Carnicero (600 m.ll. 2.42.5, 60 m.ll. 10.8 i pes 3,75 m.); Claudia Mansilla (600 m.ll. 2.50.2, 60 m.ll. 10.6 i pes 5,58 m.); Ashenafi Micolau (600 m.ll. 2.02.1 i pes 6,85 m.); Alvaro Mazana (600 m.ll. 2.06.4, 60 m.ll. 10.4 i pes 7,01 m.); i Roger Otero (600 m.ll. 2.17.7, 60 m.ll. 10.3 i pes 5,65 m.).

A la categoria benjamí (sub 10) els participants varen ser: Edurne Rocafull (60 m.ll. 10.8 i llargada 2,50 m.); Abril Nicolau (60 m.ll. 11.7 i llargada 2,07 m.); Adriana Vinagre (60 m.ll. 11.8 i llargada 1,93 m.); Gonzalo Mazana (60 m.ll. 11.0 i llargada 2,73 m.); i Ibai García (60 m.ll. 13.9 i llargada 2,65 m.).

Finalment, a la categoria prebenjamí (sub 8) hi van participar: Leo Bermejo (50 m.ll. 12.0 i llargada 1,84 m.); Bruno Bermejo (50 m.ll. 10.0 i llargada 2,55 m.); Daniel Mansilla (50 m.ll. 10.3 i llargada 2,19 m.); Milena González (50 m.ll. 10.9 i llargada 2,01 m.); Irene Flores (50 m.ll. 12.0 i llargada 1,00 m.); i Carla Carnicero (50 m.ll. 12.2 i llargada 2,01 m.).