15. abr., 2018

HISTÒRIC DEBUT DEL CA SANT JUST EN EL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS A L’AIRE LLIURE (ANTIGA LLIGA

PRIMERA JORNADA DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS

El Club Atletisme Sant Just ha participat, per primera vegada a la seva història, en el Campionat de Catalunya de Clubs a l’Aire Lliure, el que popularment s’anomena “La Lliga”. I ho ha fet d’una manera molt competitiva a la primera jornada, disputada a la pista de Cornellà, sota l’organització del nostre club CA Sant Just i amb la col·laboració del Cornellà Atlètic, que ens va cedir la pista, el material i el suport necessari per a la seva organització.

El CA Sant Just va assolir la sisena posició del Grup C amb un total de 16.302 punts, per darrera del FC Barcelona (28.095 punts), del Cornellà At (26.771 punts), del CA Canaletes (23.898 punts), del CA Gavà (19.899 punts) i del CA Nou Barris (18.410 punts). La puntuació final és el resultat de la suma dels punts masculins i femenins conjuntament.

L’equip masculí va estar format per: Joan Sánchez (12.10) i Alex Gordillo (12.76) en els 100 m.ll.; Aleix Alsina (52.77) i Albert Sallent (1.02.73) en els 400 m.ll.; Enric González (4.35.85) i Pol Cattaneo (4.54.39) en els 1500 m.ll.; Xavier Gravalos (18.53) en els 110 m.t.; Ferran Montero (12.27.80) en els 3000 m.obs.; Angel Quiros (10,78 m.) i Hugo Cano (10.09 m.) en el triple salt; Sergi Pla (2,40 m.) i Enric Alaman (2,10 m.) en el salt amb perxa; Carlos Melchor (11,73 m.) en el llançament de disc; Alex González (13,45 m.) i Jaume Vilà (11,82 m.) en el llançament de martell; i Aleix Alsina, Xavier Gravalos, Joan Sánchez i Sergi Cattaneo (desq.) en el relleu dels 4x100.

L’equip femení va estar format per: Carla Gascon (12.63) i Berta Ruiz (13.45) en els 100 m.ll.; Silvia Castillo (1.06.20) i Lara Virtus (1.08.69) en els 400 m.ll.; Agata Safont (5.27.59) i Celia Fernández (5.52.82) en els 1500 m.ll.; Sandra Flores (18.90) i Ana Melchor (19.00) en els 100 m.t.; Douae Ouboukir (11.09.88) en els 3000 m.obs.; Ona Martínez (1,40 m.) i Lucia Miranda (1,35 m.) en el salt d’alçada; Martina Martínez (4,91 m.) i Paula Licona (4,83 m.) en el salt de llargada; Lourdes Carreras (7,31 m.) i Blanca Mahamud (4,52 m.) en el llançament de pes; Alba Martínez (24,65 m.) i Malena Zamora (12,87 m.) en el llançament de javelina; i Berta Ruiz, Paula Licona, Martina Martínez i Carla Gascon (50.44) en el relleu dels 4x100.

 

L’EQUIP SUB 10 MASCULÍ ES CLASSIFICA PER A LA FINAL DE RELLEUS

 

El dissabte 14 d’abril es va disputar a Santa Coloma de Gramanet la Jornada Prèvia del Campionat de Catalunya de Relleus Sub 10 (Benjamí), amb la participació dels 2 equips sub 10 (masculí i femení) del CA Sant Just.

En categoria masculina, l’equip del relleu dels 4x60 va guanyar la primera sèrie amb una marca de 40 segons i 8 dècimes, classificant-se d’aquesta manera per a disputar la final que tindrà lloc a Tarragona el proper dissabte 21 d’abril. L’equip va estar format per Pau Castel, Alex Ferri, Gonzalo Mazana i Xavier Montesinos.

En categoria femenina, el relleu dels 4x60 va estar format per Noa Alcantara, Abril Nicolau, Edurne Rocafull i Adriana Vinagre, assolint la sisena posició de la cinquena sèrie amb un temps de 47 segons i 7 dècimes.

 

SISENA JORNADA CONTROL SUB 10-12-14

 

A Santa Coloma de Gramanet es va disputar el dissabte 14 d’abril la Sisena Jornada Control de les categories sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví) i sub 14 (infantil), amb la participació de 28 atletes del CA Sant Just.

A la categoria sub 10 els nostres atletes van participar en els 60 metres llisos. En categoria masculina: Ibai García (9.9); Alex Ferri (10.1); Xavier Montesinos (10.2); Gonzalo Calonge (10.8); Gonzalo Mazana (11.2); Pol García (11.4); i Erik Flores (12.0). I en categoria femenina: Noa Alcantara (11.1); Adriana Vinagre (11.5); i Abril Nicolau (12.0).

A la categoria sub 12 hi van participar en categoria femenina: Lucia Jiménez (1,20 m en el salt d’alçada); Eider Larrinaga (2.08.2 en els 600 m.ll.); Laura Garrido (2.19.0 en els 600 m.ll.); i Judith Carnicero (nul en el salt d’alçada). En categoria masculina els atletes participants van ser: Ashenafi Micolau (2.02.8 en els 600 m.ll.); i Alvaro Mazana (1,15 m. en el salt d’alçada).

Finalment, a la categoria sub 14 masculina hi van participar: Bruno Martín (14.4 en els 80 m.ll.); Guillem Díaz (12.6 en els 80 m.ll. i 13,68 m. en el llançament de javelina); Oriol Adell (11.9 en els 80 m.ll., 3.33.1 en els 1000 m.ll. i 18,41 m. en el llançament de javelina); Daniel Rocafull (3.18.5 en els 1000 m.ll.); i Adrià Ruiz (3.55.0 en els 1000 m.ll. i nuls en el llançament de javelina). A la categoria femenina, les atletes participants del CA Sant Just van ser: Aitana García (13.3 en els 80 m.ll. i 3,02 m. en el salt de llargada); Elena Moreno (12.5 en els 80 m.ll.); Eva Torres (12.8 en els 80 m.ll., 4.01.9 en els 1000 m.ll. i 3,40 m. en el salt de llargada); Mar Gracia (12.4 en els 80 m.ll. i 4.08.2 en els 1000 m.ll.); Paula Carme (11.4 en els 80 m.ll., 3.56.7 en els 1000 m.ll. i 3,74 m. en el salt de llargada); Paula Rodríguez (11.0 en els 80 m.ll.); i Sarah Diarra (11.0 en els 80 m.ll.).

 

PRIMERA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20

 

La Primera Jornada dels Controls de les categories sub 16 (cadet) sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior) s’ha disputat a la pista de Sant Celoni el matí del dissabte 14 d’abril, amb la participació únicament de tres atletes sub 16 del CA Sant Just, ja que per la tarda es disputava a Cornellà el Campionat de Catalunya de Clubs, amb la participació dels nostres atletes.

Ona Martínez va fer el llançament de pes (6,63 m.) i els 100 m.t. (17.19 (-1,5)), Raquel Moreno va participar en els 300 m.ll. (46.01) i Iris Quintana també va participar en els 300 m.ll. (46.73).