29. abr., 2018

CAP DE SETMANA DEL 28 I 29 D’ABRIL PLE DE COMPETICIONS

ONA I MARTINA A LES COMBINADES TERRITORIALS DE CAMBRILS

Durant el cap de setmana del 28 i 29 d’abril s’ha celebrat a Cambrils el Campionat Territorial de Proves Combinades, amb la participació de dues atletes sub 16 (cadet) del nostre club: Martina Martínez i Ona Martínez.

Martina Martínez va assolir la quarta posició amb un total de 2.827 punts, assolits en les sis proves de la combinada de la següent forma: 759 punts en els 100 metres tanques (15.64 (-1,7)); 359 punts en el salt d’alçada (1,25 m.); 427 punts en el llançament de pes (8,42 m.); 472 punts en el salt de llargada (4,67 m (+1,7)); 167 punts en el llançament de javelina (13,35 m.); i 643 punts en els 600 metres llisos (1.48.77).

Ona Martínez es va classificar en sisena posició amb un total de 2.646 punts, assolits de la manera següent: 599 punts en els 100 metres tanques (16.98 (-2,1)); 481 punts en el salt d’alçada (1,37 m.); 335 punts en el llançament de pes (7,00 m.); 426 punts en el salt de llargada (4,49 m. (0,0)); 209 punts en el llançament de javelina (15,65 m.); i 596 punts en els 600 m.ll. (1.52.71).

SEGONA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20

La Segona Jornada Control de les categories sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior), va tenir lloc el dissabte 28 d’abril a la pista Joan Serrahima de Barcelona, amb la participació de tres atletes del CA Sant Just. En categoria sub 16 (cadet) hi van participar: Raquel Moreno en els 600 m.ll. (1.49.05) i en el llançament de javelina (16,02 m.); i Ana Castellote en els 600 m.ll. (2.14.44) i en categoria sub 18 (juvenil) hi va participar Silvia Castillo en els 800 m.ll. (2.37.41).

CINQUENA JORNADA ESCOLAR DEL BAIX LLOBREGAT

El dissabte 28 d’abril a Cornellà es va disputar la Cinquena Jornada Comarcal dels Jocs Esportius Escolars del Baix Llobregat. En aquesta jornada hi van participar 21 atletes del CA Sant Just. En categoria infantil hi va participar Nerea Regordañ (perxa 1,80 m.).

En categoria aleví hi van participar: Gerard Lorente (60 m.ll. 10.8 i pes 5,11); Roger Camacho (60 m.ll. 10.4 i pes 5,31 m.); Álvaro Mazana (60 m.ll. 9.7, pes 6,62 i perxa 1,70 m.); Martí Querol (60 m.ll. 10.5 i pes 4,77 m.); Claudia Mansilla (60 m.ll. 10.4 i pes 6,26 m.); Shania Delgado (60 m.ll. 10.7 i pes 6,13 m.); Alina González (60 m.ll. 9.9 i pes 4,47 m.); Julia Gracia (60 m.ll. 10.7 i pes 5,02 m.); i Naia Peñaranda (perxa 1,50 m.). També es va fer el relleu 4x60 femení amb Claudia, Shania, Alina i Julia (39.7) i el relleu masculí amb Álvaro, Martí, Gerard i Roger (40.3).

En categoria benjamí els participants varen ser: Pau Castel (1000 m.ll. 3.35.0 i alçada 1,00 m.); Xavier Montesinos (1000 m.ll. 3.39.2 i alçada 1,00 m.); Gonzalo Mazana (1000 m.ll. 3.45.0 i alçada 0,80 m.); Pol García (1000 m.ll. 4.07.6 i alçada 0,85 m.); Erik Flores (1000 m.ll. 4.20.6 i alçada 0,85 m.); i Asier Garduño (1000 m.ll. 4.24.3 i alçada 0,85 m.). Els benjamins Pau, Gonzalo i Erik juntament amb un benjamí del CA Viladecans van fer el relleu 4x60 masculí (46.6).

En categoria PreBenjamí hi van participar: Daniel Mansilla (400 m.ll. 1.34.5, pilota 11,73 m. i llargada 1,88 m.); Hugo Flores (400 m.ll. 2.15.5, pilota 7,26 m. i llargada 0,80 m.); Sara Castel (400 m.ll. 1.42.6 i pilota 5,26 m.); Irene Flores (400 m.ll. 2.19.4 i pilota 5,94 m.); Alazne Garduño (pilota 4,47 m.); i Milena González (pilota 6,69 m.).

CINQUENA JORNADA CONTROL SUB 10-12-14 A CORNELLÀ

El diumenge 29 d’abril a Cornellà, es va disputar la Cinquena Jornada Control de les categories sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví) i sub 14 (infantil), que va ser suspesa en el seu moment per la pluja.

En categoria sub 10 hi va participar Noa Alcantara (60 m.ll. 10.8 i llargada 2,26 m.). En categoria sub 12 hi van participar cinc atletes: Lucia Jiménez (60 m.t. 10.1 i alçada 1,28 m.); Judith Carnicero (60 m.t. 13.4 i pilota 8,18 m.); Daniel Soldevilla (600 m.ll. 2.06.0); Iago Deiros (60 m.t. 11.9 i pilota 19,60 m.); i Leo Prados (pilota 21,64 m.). Finalment, en categoria sub 14 hi van participar tres atletes: Paula Rodríguez (80 m.ll. 10.6 i 600 m.ll. 1.52.6); Eva Torres (80 m.ll. 11.9 i 600 m.ll. 1.58.9); i Mar Gracia (80 m.ll. 12.3, 600 m.ll. 2.15.5 i martell 19,20 m.).

SETENA JORNADA CONTROL SUB 10-12-14

El dissabte 28 d’abril a Rubí, es va disputar la Setena Jornada Control de les categories sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví) i sub 14 (infantil), amb el debut de cinc nous atletes alevins del CA Sant Just: Jan Martí (11.5 en els 60 m.t. i 2,95 m. en el salt de llargada); Leo Prados (11.7 en els 60 m.t i 2,87 m. en el salt de llargada); Daniel Soldevilla (12.2 en els 60 m.t. i 3,20 m. en el salt de llargada); Iago Deiros (3,03 m. en el salt de llargada i 6,03 m. en el llançament de pes); i Simón Sánchez (6,29 m. en el llançament de pes).

GEMMA MORA PARTICIPA AMB L’EQUIP DE L’ISS L’HOSPITALET

Gemma Mora va participar amb l’equip de l’ISS L’Hospitalet a la Primera Jornada de la Primera Divisió Femenina de la Lliga Espanyola d’Atletisme, celebrada a L’Hospitalet el dissabte 28 d’abril. Gemma va ser segona a la prova dels 5.000 metres marxa amb una marca de 25 minuts i 58 centèsimes. Cal recordar, que els nostres atletes poden participar amb l’equip de l’ISS L’Hospitalet a nivell estatal, gràcies al conveni de club afiliat que tenim els dos clubs.