20. may., 2018

27 ATLETES DEL CA SANT JUST PARTICIPEN A LA FASE PRÈVIA DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 10-12-14 A AS

DOTZE ATLETES DEL CA SANT JUST ES CLASSIFIQUEN PER A LA FINAL DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 10-12-14

Durant la Jornada Prèvia del Campionat de Catalunya Sub 10 (benjamí), Sub 12 (aleví) i Sub 14 (infantil) que va tenir lloc a Ascó, un total de dotze atletes del CA Sant Just es van classificar per a disputar la Final, que tindrà lloc a Castellar del Vallès el dissabte 9 de juny.

En categoria sub 10 (benjamí) els tres atletes classificats han estat: Pau Castel (1000 m.ll. i alçada); Gonzalo Mazana (1000 m.ll. i pilota); i Xavier Montesinos (1000 m.ll.). En categoria sub 12 (aleví) també han estat tres els atletes classificats: Lucia Jiménez (60 m.ll. i alçada); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. i pilota); i Alvaro Mazana (perxa). Finalment, la categoria amb més atletes classificats ha estat la sub 14 (infantil) amb: Alex Martín (80 m.ll. i 150 m.ll.); Paula Rodríguez (80 m.ll. i llargada); Sarah Diarra (pes); Oriol Adell (alçada); Guillem Giménez (martell); i Berta Gracia (3000 m.marxa).

En total, vint-i-set atletes del nostre club van participar en aquesta Jornada Prèvia del Campionat de Catalunya Sub 10-12-14 (5 benjamins, 12 alevins i 10 infantils).

Atletes participants de la categoria sub 10 (benjamí): Alex Ferri (60 m.ll. 10.16); Pau Castel (1000 m.ll. s/m i alçada 1,08 m.); Gonzalo Mazana (1000 m.ll. 3.37.68 i pilota 22,35 m.); Xavier Montseinos (1000 m.ll. s/m i alçada 1,03 m.); i Noa Alcántara (1000 m.marxa 7.59.70).

Atletes participants de la categoria sub 12 (aleví): Lucia Jiménez (60 m.ll. 8.92 i alçada 1,33 m.); Meritxell Adell (60 m.ll. 9.92); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. 6.55.16 i pilota 31,85 m.); Jan Martí (60 m.t. 11.44); Leo Prados (60 m.t. 11.99); Naia Peñaranda (perxa 1,45 m.); Alvaro Mazana (perxa 1,85 m. i pilota 21,57 m.); Simon Sánchez (pes 5,97 m.); Iago Deiros (pes 6,56 m. i pilota 24,43 m.); Julia Gracia (pilota 18,59 m.); Laura Garrido (2000 m.marxa 13.55.00); i Eider Larrinaga (600 m.ll. 2.00.98).

Atletes participants de la categoria sub 14 (infantil): Daniel Rocafull (600 m.ll. 1.46.81); Alex Martín (80 m.ll. 10.31 i 150 m.ll. 19.23); Paula Rodríguez (80 m.ll. 11.03 i llargada 4,65 m.); Paula Carme (80 m.ll. 12.28 i 220 m.t. 43.26); Eva Torres (600 m.ll. 1.57.95); Sarah Diarra (pes 9,37 m.); Oriol Adell (alçada 1,43 m. i martell 14,54 m.); Guillem Giménez (pes 6,84 m. i martell 15,61 m.); Berta Gracia (3000 m.m. 18.56.39); i Carlona Puentedura (3000 m.m. aband.).

 

GRAN PREMI DE PERXA A MATARÓ I CONTROL DE PRIMAVERA A SANT CELONI

El dissabte 19 de maig es van disputar dues proves atlètiques més, amb la presència dels nostres atletes: la Primera Jornada del Gran Premi de Perxa de Mataró i el Control de Primavera celebrat a Sant Celoni.

A Mataró, Ana Melchor va saltar els 2,72 metres a la prova del salt amb perxa.

A Sant Celoni, hi van participar cinc atletes del CA Sant Just: Helena Moragas en els 1000 m.ll. sub 16 (3.02.7); Iris Quintana en els 600 m.ll. sub 16 (1.59.8); Silvia Castillo en els 800 m.ll. (2.36.4); Meritxell Hernández en els 100 m.ll. sub 16 (13.1); i Ona Martín també en els 100 m.ll. sub 16 (13.6).

 

GEMMA MORA I ALBA MARTÍNEZ AMB L’EQUIP DE L’ISS L’HOSPITALET

La Segona Jornada de la Primera Divisió del Campionat d’Espanya de Clubs, va tenir lloc a Torrent el diumenge 20 de maig amb la participació de l’equip femení de l’ISS L’Hospitalet. Les nostres atletes Gemma Mora i Alba Martínez, van formar part d’aquest equip, gràcies al conveni d’afiliació que tenim. Gemma va guanyar la prova dels 5.000 metres marxa amb una marca de 26 minuts 3 segons i 42 centèsimes i Alba va assolir la quarta posició en els 400 metres tanques amb un temps d’1 minut 5 segons i 95 centèsimes.

 

CINQUENA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20 A L’ESTADI JOAN SERRAHIMA DE BARCELONA

Disset atletes del CA Sant Just van participar el dissabte 19 de maig a la Cinquena Jornada Control de les categories sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior) disputat a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona.

A la prova dels 100 m.ll. hi van participar un total de sis atletes: Aleix Alsina 11.33 (+1,4); Joan Sánchez 11.74 (+3,7); Albert Sallent 12.52 (+2,2); Júlia Cuevas 13.39 (+1,4); Lara Virtus 13.77 (+1,3); i Malena Zamora 14.40 (+1,3).

A les proves de mig fons i fons hi van participar quatre atletes: Pol Tobella (600 m.ll. 1.37.93); Enric González (800 m.ll. 2.08.94); Ana Castellote (600 m.ll. 2.05.31); i Pol Cattaneo (5000 m.ll. 18.58.99).

En els 3000 metres marxa sub 16 hi van participar dues atletes: Martina Puentedura (18.18.27); i Lara Rosas (18.31.66).

A les proves de llançaments hi van participar cinc atletes: Lourdes Carreras (pes sub 18 amb 8,58 m.); Llorenç García (disc sub 16 amb 24,72 m. i martell sub 16 amb 29,41 m.); Lucia Miranda (javelina sub 16 amb 20,05 m.); Ona Martínez (javelina sub 16 amb 17,25 m.); i Raquel Moreno (javelina sub 16 amb 15,96 m.).

 

SISENA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20 A AMPOSTA

Set atletes del CA Sant Just van participar el diumenge 20 de maig a la Sisena Jornada Control de les categories sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior) disputat a Amposta.

En els 300 m.t. sub 16 hi van participar quatre atletes: Sergi Cattaneo (44.88); Martina Martínez (45.48); Raquel Moreno (49.20); i Ona Martínez (48.47), que també va fer el salt de llargada amb una marca de 4,59 m. (+2,1).

En els 100 m.ll. els/les atletes participants varen ser: Sergi Cattaneo 12.69 (-1,3); Raquel Moreno 13.68 (-4,4); i Antonina Mecha 14.85 (-1,6), que també va participar en el salt de llargada amb un millor salt de 4,06 m. (+1,1).

Finalment, en els 110 metres tanques Xavier Gravalos va assolir una marca de 16 segons i 76 centèsimes, amb un vent contrari d’1,0.