13. may., 2018

LES NOIES CADETS ES PROCLAMEN SOTS-CAMPIONES DE CATALUNYA PER EQUIPS

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS DE LES CATEGORIES SUB 10-12-14-16

Durant el cap de setmana del 12 i 13 de maig, es va disputar a la pista d’atletisme Moisès Llopart del Prat de Llobregat, el Campionat de Catalunya de Clubs de les categories sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví), sub 14 (infantil) i sub 16 (cadet), amb la participació de tots els nostres equips de promoció, tant en categoria femenina com masculina.

El millor resultat va anar a càrrec de les noies sub 16 (cadet), que es van proclamar brillantment Sots-Campiones de Catalunya per Equips a l’Aire Lliure, amb un total de 368 punts. Els nois sub 16 (cadet) varen ser vintens amb 122 punts. En categoria sub 14 (infantil) els nois varen ser divuitens amb 113 punts i les noies vint-i-dosenes amb 165 punts. En categoria sub 12 (aleví) els nois varen ser dinovens (190,5 punts) i les noies divuitenes (155,5 punts). Finalment, els més petits (categoria sub 10 - benjamí) varen ser onzens (133,5 punts) en categoria masculina i vint-i-vuitenes (50 punts) en categoria femenina.

Equip sub 16 (cadet) femení: Berta Ruiz (100 m.ll. 13.40 (-1,0)); Carla Gascón (300 m.ll. 42.17 i llargada 5,01 m. (+0,8)); Raquel Moreno (600 m.ll. 1.48.42); Laia Díaz (1000 m.ll. 3.26.11); Helena Moragas (3000 m.ll. 10.39.18); Martina Martínez (100 m.t. 15.14 (-1,4) i pes 7,44 m.); Ona Martínez (300 m.t. 47.69 i alçada 1,40 m.); Ana Castellote (1500 m.obs. 7.01.23); Lucia Miranda (perxa 2,10 m. i javelina 18,02); Paula Licona (triple 9,78 m.(3,3)); Meritxell Hernández (disc 20,07 m.); Antonina Mecha (martell 19,26 m.), Irati Larrinaga (3000 m.m. 17.33.98); relleu 4x100 amb una marca de 53.49  (Anna Yan Fandos, Meritxell Hernández, Ona Martín i Antonina Mecha); i relleu 4x300 amb un temps de 3.08.85 (Paula Licona, Ona Martín, Anna Yan Fandos i Berta Ruiz).

Equip sub 16 (cadet) masculí: Hugo Cano (100 m.ll. 12.97 (+0,8) i triple 9,75 (+2,5)); Pol Tobella (600 m.ll. 1.39.49); Guillem Casellas (1000 m.ll. 3.35.12); Sergi Cattaneo (100 m.t. 16.67 (+1,3) i javelina 22,10 m.); Angel Quiros (300 m.t. 44.31 i alçada 1,49 m.); Jordi Lostao (llargada 4,71 m. (+1,9); Enric Alaman (perxa 2,40 m.); Llorenç García (disc 27,19 m. i martell 20,74 m.); i relleu 4x100 amb una marca de 51.17 (Enric Alaman, Oscar Hurtado, Jordi Lostao i Pol Tobella).

Equip sub 14 (infantil) femení: Paula Rodríguez (80 m.ll. 11.04); Elena Moreno (150 m.ll. 22.79); Eva Torres (600 m.ll. 1.54.48); Carlota Puentedura (1000 m.ll. 4.02.82); Paula Carme (alçada 1,10 m.); Aitana García (llargada 3,38 m.); Sarah Diarra (pes 8,29 m.); Lucia Moral (disc 12,99 m.); Mar Gracia (martell 18,22 m.); Berta Gracia (3000 m.m. 18.24.42); relleu 4x80 amb un temps de 49.61 (Mar Gracia, Lucia Moral, Carlota Puentedura i Sarah Diarra); i relleu 4x200 amb una marca de 2.01.14 (Paula Carme, Paula Rodríguez, Eva Torres i Elena Moreno).

Equip sub 14 (infantil) masculí: Bruno Martín (80 m.ll. 12.22); Alex Martín (150 m.ll. 19.65); Adrià Ruiz (600 m.ll. 2.11.41); Daniel Rocafull (1000 m.ll. 3.13.91); Oriol Adell (alçada 1,40 m.); Yani Stanimirov (disc nuls); Guillem Giménez (martell 13,95 m.); Joan Las (3000 m.m. 19.57.44); i relleu 4x200 amb un temps d’1.56.55 (Oriol Adell, Alex Martín, Bruno Martín i Daniel Rocafull).

Equip sub 12 (aleví) femení: Lucia Jiménez (60 m.ll. 8.9); Marta Martínez (2000 m.ll. aband.); Judith Carnicero (60 m.t. 12.6); Alina González (alçada 0,95 m.); Naia Peñaranda (perxa nuls); Meritxell Adell (llargada 3,02 m.); Claudia Mansilla (pes 5,84 m.); Shania Delgado (disc 13,64); Júlia Gracia (pilota 18,71 m.); Laura Garrido (2000 m.m. 13.42.3); relleu 4x60 amb un temps de 37.2 (Meritxell Adell, Lucia Jiménez, Eider Larrinaga i Martina Marín); i relleu 3x600 amb una marca de 7.25.8 (Alina González, Naia Peñaranda i Júlia Gracia).

Equip sub 12 (aleví) masculí: Leo Prados (60 m.ll. 10.1); Daniel Soldevilla (600 m.ll. 2.05.8); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. 7.07.6); Jan Martí (60 m.t. 11.8); Alan Navarro (alçada 0,95 m.); Alvaro Mazana (perxa 1,70 m.); Ferran Alaman (llargada 3,58 m.); Simón Sánchez (pes 6,06 m.); Iago Deiros (pilota 26,76 m.); relleu 4x60 amb un temps de 41.3 (Unai Oliveras, Leo Prados, Ashenafi Micolau i Alan Navarro); i relleu 3x600 amb una marca de 6.26.8 (Ferran Alaman, Álvaro Mazana i Jan Martí).

Equip sub 10 (benjamí) femení: Noa Alcántara (60 m.ll. 10.8); Abril Nicolau (1000 m.ll. 4.37.2); Noa Marcos (llargada 2,62 m.); Adriana Vinagre (pilota 10,41 m.); i relleu 4x60 amb un temps de 43.3 (Noa Alcántara, Noa Marcos, Abril Nicolau i Adriana Vinagre).

Equip sub 10 (benjamí) masculí: Alex Ferri (60 m.ll. 9.7); Pau Castel (1000 m.ll. 3.33.1); Asier Garduño (alçada 0,85 m.); Xavier Montesinos (llargada 3,05 m.); Gonzalo Mazana (pilota 20,90 m.); Pol García (1000 m.m. desq.); i relleu 4x60 amb una marca de 39.7 (Pau Castel, Alex Ferri, Pol García i Xavier Montesinos).

QUART GRAN PREMI DE MARXA DE MONTORNÉS I CONTROL A VILANOVA

El dimecres 9 de maig en el 5è Control Social Dinami-K, celebrat a Vilanova, la nostra atleta sub 14 (infantil) Paula Rodríguez va participar en dues proves: els 80 m.ll. amb una marca d’11.24 i els 80 m.t. amb una marca de 15.07.

 El diumenge 13 de maig, Gemma Mora va participar en el 4t Gran Premi de Marxa Atlètica de Montornés del Vallés. Gemma va competir a la prova dels 10.000 metres marxa de la categoria absoluta, on va ser segona amb una marca de 50 minuts, 26 segons i 3 dècimes.