17. jun., 2018

CARLA GASCÓN OR I MARTINA MARTÍNEZ BRONZE EN EL CAMPIONAT D’ESPANYA PER SELECCIONS SUB 16

CARLA GASCON I MARTINA MARTÍNEZ AMB LA SELECCIÓ CATALANA A AVILÉS

El cap de setmana del 16 i 17 de juny es va disputar a Avilés el Campionat d’Espanya Escolar per Seleccions Autonòmiques, amb la destacada participació de dues atletes sub 16 (cadet) del nostre club, la Carla Gascon i la Martina Martínez.

Carla Gascon es va proclamar Campiona d’Espanya en els 100 m.ll. amb una marca a la final de 12.22 (12.21 a la semifinal). Per altre banda, Martina Martínez va pujar al podi dels 300 m.t. amb una marca de 45.12, assolint la medalla de bronze de la prova.

Tant la Carla com la Martina varen formar part del relleu català del 4x100, assolint la medalla de plata de la prova amb una marca de 49.10. Per equips, la selecció catalana va guanyar el campionat per autonomies.

Moltes felicitats a la Carla, a la Martina i a l’Àngels, la seva entrenadora, per ser seleccionades per representar l’equip Català i molt especialment per les medalles assolides, gràcies a la gran actuació de les dues atletes.

 

SEGONA REUNIÓ DE VELOCITAT CIUTAT DE GAVÀ

El dissabte 16 de juny es va celebrar a la pista d’atletisme de Gavà la Segona Reunió de Velocitat de Gavà, amb la participació de 18 atletes del CA Sant Just. En categoria absoluta: Aleix Alsina va fer els 100 m.ll. (11.57 (+1,3)); Xavier Gravalos també va fer els 100 m.ll. (12.13 (+3,2)); Alba Martínez va fer els 400 m.t. (1.05.13) i els 100 m.ll. (13.10 (+2,5)); i Malena Zamora va fer els 200 m.ll. (31.40 (+1,4)).

A la categoria sub 16 (cadet) cinc atletes del CA Sant Just hi van participar: Sergi Cattaneo en els 100 m.ll. (12.21 (+3,0)); Paula Licona en els 100 m.ll. (13.17 (+2,8)); Berta Ruiz en els 100 m.ll. (13.10 (+4,6)); Raquel Moreno en els 300 m.ll. (42.76); i Ona Martínez en els 100 m.t. (16.11 (+2,4)) i en els 300 m.ll. (45.18).

A la categoria sub 14 (infantil) l’únic participant del nostre club va ser Oriol Adell en els 80 m.ll. (11.22) i en els 500 m.ll. (1.26.56). A la categoria sub 12 (aleví) quatre atletes hi van participar: Lucia Jiménez en els 60 m.ll. (8.89) i en els 500 m.ll. (1.37.61); Meritxell Adell en els 60 m.ll. (9.55); Judith Carnicero en els 60 m.ll. (10.46); i Alvaro Mazana en els 500 m.ll. (1.38.62).

Finalment, a la categoria sub 10 (benjamí) varen ser quatre els nostres atletes participants: Pau Castel en els 50 m.ll. (8.44) i en els 500 m.ll. (1.36.83); Xavier Montesinos en els 500 m.ll. (1.38.56); Gonzalo Mazana en els 500 m.ll. (1.43.84); i Noa Alcántara en els 50 m.ll. (9.15).

 

TERCERA JORNADA DEL CRITERIUM CAMPMANY AL PRAT DE LLOBREGAT

La Pista d’Atletisme Moisès Llopart del Prat de Llobregat, va ser l’escenari de la Tercera Jornada del Criterium Campmany, amb la presència de cinc dels nostres atletes. En categoria masculina Xavier Gravalos, va participar en els 110 m.t. sub 20 amb una marca de 16.21 (+2,0). En categoria femenina: Sandra Flores va fer els 100 m.ll. (13.47 (+1,7)) i els 400 m.ll. (1.02.66); Raquel Moreno va fer els 100 m.ll. (12.92 (+1,7)); Martina Martínez va fer els 100 m.ll. (13.25 (+1,7)); i Meritxell Hernández va fer els 100 m.ll. (12.96 (+1,3) a les sèries i 13.17 (+0,4) a la final).

 

 

DOUAE I GEMMA A LA FINAL DE LA PRIMERA DIVISIÓ ESPANYOLA AMB L’ISS-L’HOSPITALET

El dissabte 16 de juny, es va disputar a Alcorcón la Final per la lluita pel títol de la Primera Divisió de la Lliga Espanyola d’Atletisme, amb la participació de dues atletes del CA Sant Just, la Douae Ouboukir i la Gemma Mora, que van col·laborar de manera important en la victòria de l’ISS L’Hospitalet.

Douae va ser segona a la prova dels 3000 metres obstacles, amb un temps d’11 minuts 11 segons i 04 centèsimes i Gemma va ser tercera en els 5000 metres marxa, amb una marca de 26 minuts 06 segons i 40 centèsimes.

 

SEGON MEETING DE PROMOCIÓ CIUTAT DE CALELLA

El Diumenge 17 de juny va tenir lloc a la pista d’atletisme de Calella, el II Meeting de Promoció “Ciutat de Calella”, on van participar vuit atletes del CA Sant Just. En els 100 m.ll. hi van participar: Alex Gordillo 12.40 (-0,6); Anna Yan Fandos 14.37 (-3,7); Ona Martín 14.53 (-3,7); i Iris Quintana 14.65 (-3,7). També van participar a la prova d’alçada l’Anna Yan (1,25 m.) i l’Ona (1,33 m.).

A la categoria sub 12 (aleví), quatre atletes del nostre club van participar en el salt de llargada: Iago Deiros (3,39 m.); Daniel Soldevilla (3,32 m.); Jan Martí (3,30 m.); i Leo Prados (3,10 m.). En Jan també va participar en els 600 m.ll. (2.05.83).