6. may., 2018

PRIMERA FINAL DEL CA SANT JUST EN EL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS

EL CA SANT JUST CINQUÈ A LA FINAL DEL GRUP D DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS

La tarda del diumenge 6 de maig va tenir lloc, a l’Estadi Municipal de Can Llobet de Barberà del Vallès, la Jornada Final del Grup D del Campionat de Catalunya de Clubs. El nostre equip absolut va ocupar la cinquena posició (174,5 punts), a mig punt del quart classificat el CA Montornès (175 punts) i a 3,5 punts del CA Sant Celoni que va ocupar la tercera posició (178 punts). L’equip guanyador va ser el club UA Barberà (197 punts) i el segon va ser el CE Penedès (189,5 punts).

Els/les atletes que van guanyar les seves respectives proves, assolint els 8 punts del primer/a van ser: Carla Gascón (200 m.ll. 26.57 (-2,5)); Douae Ouboukir (5000 m.ll. 18.59.35); Sandra Flores (100 m.t. 18.40 (-2,7)); Agata Safont (3000 m.obs. 13.04.55); Gemma Mora (5000 m.m. 25.15.32); Xavier Gravalos (110 m.t. 18.24 (-2,6)); Carla Gascón, Martina Martínez, Paula Licona i Berta Ruiz en el relleu 4x100 femení (52.21); i Aleix Alsina, Joan Sánchez, Sergi Cattaneo i Xavier Gravalos en el relleu 4x100 masculí (46.05).

En segona posició, assolint 7 punts cadascuna: Berta Ruiz (100 m.ll. 13.65 (-4,1)); Alba Martínez (400 m.t. 1.08.57); i Sandra Flores, Douae Ouboukir, Agata Safont i Alba Martínez en el relleu 4x400 femení (4.22.50).

En tercera posició, amb 6 punts cadascun/a: Silvia Castillo (400 m.ll. 1.05.33); Celia Fernández (2.41.53); Ona Martínez (alçada 1,44 m.); Ana Melchor (perxa 2,00 m.); Martina Martínez (llargada 4,88 (+4,1)); i Joan Sánchez (100 m.ll. 12.02 (-2,4)).

La resta de l’equip varen ser: Paula Licona (4a en el triple 9,87 m. (+3,2); Lourdes Carreras (4a en el pes 7,46 m.); Raquel Palencia (6a en el disc 12,49 m.); Judit Muñoz (7a en el martell 13,53 m.); Malena Zamora (6a a la javelina 11,95 m.); Alex Gordillo (7è en els 200 m.ll. 25.83 (-2,4)); Aleix Alsina (4t en els 400 m.ll. 52.65); Albert Sallent (7è en els 800 m.ll. 2.28.71); Pol Cattaneo (7è en els 1500 m.ll. 4.57.04); Enric González (7è en els 5000 m.ll. 17.59.58); Ferran Montero (6è en els 3000 m.obs. 12.12.80); Sergi Cattaneo (5è a l’alçada 1,50 m.); Angel Quiros (4t a la llargada 5,14 m. (+0,4)); Hugo Cano (7è en el triple 9,28 m. (+1,2)); Jaume Vilà (6è en el pes 6,76 m.); Carlos Melchor (8è en el disc 14,02 m.); Alex González (6è a la javelina 24,65 m.); i Ferran Montero, Pol Cattaneo, Enric González i Alex González (7è lloc en el relleu 4x400 masculí 4.08.31).

 

QUATRE ATLETES DEL CA SANT JUST EN EL PODI DE LA CURSA DELTA PRAT

El diumenge 6 de maig pel matí, al voltant de la pista d’atletisme Moisès Llopart del Prat de Llobregat, es van disputar les curses infantils de la Cursa Delta Prat, amb la participació de quatre atletes del CA Sant Just, que van pujar al podi en les seves respectives categories.

A la cursa de les nascudes els anys 2009-2010 de 1000 metres aproximadament, Edurne Rocafull va ser la primera classificada, guanyant la cursa amb gran autoritat. A les curses de 1400 metres aproximadament, es van classificar en segona posició: Eva Torres (categoria 2005-2006 femenina); Daniel Rocafull (categoria 2005-2006 masculina); i Alan Navarro (categoria 2007-2008 masculina).

 

TERCERA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20 A SERRAHIMA

La Tercera Jornada dels Controls sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior), va tenir com escenari l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, amb la participació de 16 atletes del nostre club (14 atletes sub 16, 1 atleta sub 18 i 1 atleta sub 20).

En categoria sub 16 (cadet) hi van participar un total de 14 atletes: Angel Quirós (300 m.t. 44.48); Sergi Cattaneo (100 m.ll. 12.81 (0,0) i 300 m.t. 45.02); Pol Tobella (1000 m.ll. 3.11.72); Carla Gascón (100 m.ll. 12.69 (-0,1) i llargada 4,63 m. (+0,8)); Berta Ruiz (100 m.ll. 13.36 (-0,1)); Anna Yan Fandos (100 m.ll. 13.97 (-0,3)); Antonina Mecha (100 m.ll. 14.91 (-0,3) i llargada 4,04 m. (+0,3)); Meritxell Hernández (100 m.ll. 13.25 (+0,1) i disc 17,29 m.); Ona Martín (100 m.ll. 13.99 (+0,3) i llargada 4,48 m. (+0,7)); Paula Licona (100 m.ll. 13.20 (0,0) i llargada 4,91 m. (+0,6)); Martina Martínez (100 m.ll. 13.37 (0,0) i 300 m.t. 46.12); Raquel Moreno (100 m.ll. 13.48 (0,0) i 300 m.t. 50.38);  Ona Martínez (100 m.ll. 14.11 (0,0) i 300 m.t. 48.88); i Irati Larrinaga (5000 m.m. 29.43.03).

En categoria sub 18 (juvenil) Malena Zamora va fer el llançament de javelina (17,26 m.) i en categoria sub 20 (júnior) Xavier Gravalos va fer els 110 m.t. (17.15 (-0,5)).

 

VUITENA JORNADA CONTROL SUB 10-12-14 A L’HOSPITALET

El CA Sant Just va organitzar la Vuitena Jornada dels Controls sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví) i sub 14 (infantil) de la FCA, a la pista d’atletisme del Complex Esportiu L’Hospitalet Nord, gràcies al club ISS L’Hospitalet, que ens va deixar la pista i el material necessari per a la organització d’aquesta jornada atlètica. Hi van participar 26 atletes del nostre club ( 4 atletes sub 10, 7 atletes sub 12 i 15 atletes sub 14).

En categoria sub 10 (benjamí) hi van participar: Alex Ferri (60 m.ll. 10.1 i 1000 m.m. 7.15.9); Gonzalo Mazana (60 m.ll. 10.8); Noa Alcántara (60 m.ll. 10.9 i 1000 m.m. 7.07.1); i Noa Marcos (60 m.ll. 11.2).

En categoria sub 12 (aleví), els atletes participants varen ser: Lucia Jiménez (alçada 1,28 m. i pilota 16,01 m.); Shania Delgado (alçada nuls i pilota 13,01 m.); Judith Carnicero (alçada nuls); Meritxell Adell (pilota 12,14 m.); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. 7.19.8 i pilota 30,69 m.); Alvaro Mazana (2000 m.ll. 8.02.4 i alçada nuls); i Martí Querol (pilota 12,02 m.).

En categoria sub 14 (infantil), la nostra representació més nombrosa, hi van participar: Oriol Adell (80 m.ll. 12.2, 220 m.t. 37.7 i martell 17,26 m.); Joan Las (80 m.ll. 13.5 i llargada 3,20 m.); Alex Martín (80 m.ll. 10.4); Bruno Martín (80 m.ll. 12.4 i llargada 3,92 m.); Adrià Ruiz (80 m.ll. 13.9); Guillem Díaz (80 m.ll. 12.6); Arnau Giménez (80 m.ll. 14.0 i martell nuls); Guillem Giménez (martell 16,88 m.); Sarah Diarra (80 m.ll. 12.9, llargada 3,52 m. i pes 7,73 m.); Aitana García (80 m.ll. 12.9); Mar Gracia (80 m.ll. 12.8, 220 m.t. 42.4 i martell 18,58 m.); Elena Moreno (80 m.ll. 11.9, llargada 3,31 m. i pes 5,41 m.); Paula Rodríguez (80 m.ll. 10.8, llargada 4,44 m. i pes 7,08 m.); Eva Torres (80 m.ll. 12.1, 220 m.t. 51.7 i llargada 3,65 m.); i Paula Carme (220 m.t. 41.4, llargada 3,36 m. i martell nuls).