Noticies

17. jun., 2018

CARLA GASCON I MARTINA MARTÍNEZ AMB LA SELECCIÓ CATALANA A AVILÉS

El cap de setmana del 16 i 17 de juny es va disputar a Avilés el Campionat d’Espanya Escolar per Seleccions Autonòmiques, amb la destacada participació de dues atletes sub 16 (cadet) del nostre club, la Carla Gascon i la Martina Martínez.

Carla Gascon es va proclamar Campiona d’Espanya en els 100 m.ll. amb una marca a la final de 12.22 (12.21 a la semifinal). Per altre banda, Martina Martínez va pujar al podi dels 300 m.t. amb una marca de 45.12, assolint la medalla de bronze de la prova.

Tant la Carla com la Martina varen formar part del relleu català del 4x100, assolint la medalla de plata de la prova amb una marca de 49.10. Per equips, la selecció catalana va guanyar el campionat per autonomies.

Moltes felicitats a la Carla, a la Martina i a l’Àngels, la seva entrenadora, per ser seleccionades per representar l’equip Català i molt especialment per les medalles assolides, gràcies a la gran actuació de les dues atletes.

 

SEGONA REUNIÓ DE VELOCITAT CIUTAT DE GAVÀ

El dissabte 16 de juny es va celebrar a la pista d’atletisme de Gavà la Segona Reunió de Velocitat de Gavà, amb la participació de 18 atletes del CA Sant Just. En categoria absoluta: Aleix Alsina va fer els 100 m.ll. (11.57 (+1,3)); Xavier Gravalos també va fer els 100 m.ll. (12.13 (+3,2)); Alba Martínez va fer els 400 m.t. (1.05.13) i els 100 m.ll. (13.10 (+2,5)); i Malena Zamora va fer els 200 m.ll. (31.40 (+1,4)).

A la categoria sub 16 (cadet) cinc atletes del CA Sant Just hi van participar: Sergi Cattaneo en els 100 m.ll. (12.21 (+3,0)); Paula Licona en els 100 m.ll. (13.17 (+2,8)); Berta Ruiz en els 100 m.ll. (13.10 (+4,6)); Raquel Moreno en els 300 m.ll. (42.76); i Ona Martínez en els 100 m.t. (16.11 (+2,4)) i en els 300 m.ll. (45.18).

A la categoria sub 14 (infantil) l’únic participant del nostre club va ser Oriol Adell en els 80 m.ll. (11.22) i en els 500 m.ll. (1.26.56). A la categoria sub 12 (aleví) quatre atletes hi van participar: Lucia Jiménez en els 60 m.ll. (8.89) i en els 500 m.ll. (1.37.61); Meritxell Adell en els 60 m.ll. (9.55); Judith Carnicero en els 60 m.ll. (10.46); i Alvaro Mazana en els 500 m.ll. (1.38.62).

Finalment, a la categoria sub 10 (benjamí) varen ser quatre els nostres atletes participants: Pau Castel en els 50 m.ll. (8.44) i en els 500 m.ll. (1.36.83); Xavier Montesinos en els 500 m.ll. (1.38.56); Gonzalo Mazana en els 500 m.ll. (1.43.84); i Noa Alcántara en els 50 m.ll. (9.15).

 

TERCERA JORNADA DEL CRITERIUM CAMPMANY AL PRAT DE LLOBREGAT

La Pista d’Atletisme Moisès Llopart del Prat de Llobregat, va ser l’escenari de la Tercera Jornada del Criterium Campmany, amb la presència de cinc dels nostres atletes. En categoria masculina Xavier Gravalos, va participar en els 110 m.t. sub 20 amb una marca de 16.21 (+2,0). En categoria femenina: Sandra Flores va fer els 100 m.ll. (13.47 (+1,7)) i els 400 m.ll. (1.02.66); Raquel Moreno va fer els 100 m.ll. (12.92 (+1,7)); Martina Martínez va fer els 100 m.ll. (13.25 (+1,7)); i Meritxell Hernández va fer els 100 m.ll. (12.96 (+1,3) a les sèries i 13.17 (+0,4) a la final).

 

 

DOUAE I GEMMA A LA FINAL DE LA PRIMERA DIVISIÓ ESPANYOLA AMB L’ISS-L’HOSPITALET

El dissabte 16 de juny, es va disputar a Alcorcón la Final per la lluita pel títol de la Primera Divisió de la Lliga Espanyola d’Atletisme, amb la participació de dues atletes del CA Sant Just, la Douae Ouboukir i la Gemma Mora, que van col·laborar de manera important en la victòria de l’ISS L’Hospitalet.

Douae va ser segona a la prova dels 3000 metres obstacles, amb un temps d’11 minuts 11 segons i 04 centèsimes i Gemma va ser tercera en els 5000 metres marxa, amb una marca de 26 minuts 06 segons i 40 centèsimes.

 

SEGON MEETING DE PROMOCIÓ CIUTAT DE CALELLA

El Diumenge 17 de juny va tenir lloc a la pista d’atletisme de Calella, el II Meeting de Promoció “Ciutat de Calella”, on van participar vuit atletes del CA Sant Just. En els 100 m.ll. hi van participar: Alex Gordillo 12.40 (-0,6); Anna Yan Fandos 14.37 (-3,7); Ona Martín 14.53 (-3,7); i Iris Quintana 14.65 (-3,7). També van participar a la prova d’alçada l’Anna Yan (1,25 m.) i l’Ona (1,33 m.).

A la categoria sub 12 (aleví), quatre atletes del nostre club van participar en el salt de llargada: Iago Deiros (3,39 m.); Daniel Soldevilla (3,32 m.); Jan Martí (3,30 m.); i Leo Prados (3,10 m.). En Jan també va participar en els 600 m.ll. (2.05.83).

10. jun., 2018

ALEX, PAULA, LUCIA I ASHE PUJEN AL PODI DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 10-12-14

El dissabte 9 de juny es va disputar, a Castellar del Vallès, la Final del Campionat de Catalunya sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví) i sub 14 (infantil), amb la participació d’11 atletes del CA Sant Just (3 benjamins, 3 alevins i 5 infantils) i amb un total de cinc medalles assolides pels nostres atletes.

En categoria sub 14, Alex Martín va assolir 2 medalles de bronze en els 80 m.ll. (10.20 final i 10.34 semifinal) i en els 150 m.ll. (19.16 final i 19.25 semifinal) i Paula Rodríguez també va ser tercera en el salt de llargada (4,76 m.), guanyant la medalla de bronze de la prova.

En categoria sub 12, Lucia Jiménez va guanyar la medalla de plata en el salt d’alçada (1,31 m.), assolint d’aquesta manera el Sots-Campionat de Catalunya d’aquesta prova i Ashenafi Micolau, també va ser segon en el llançament de pilota (32,42 m.), assolint la medalla de plata i el Sots-Campionat de Catalunya.

Entre els 11 participants, els 3 benjamins (categoria sub 10) que van ser presents a la final varen ser: Pau Castel (4t classificat en els 1000 m.ll. amb 3.26.97 i 8è en el salt d’alçada amb 1,09 m.); Xavier Montesinos (8è classificat en els 1000 m.ll. amb 3.37.35); i Gonzalo Mazana (9è en el llançament de pilota amb 22,26 m. i 20è en els 1000 m.ll. amb 3.42.77).

Alvaro Mazana, va ser el tercer aleví (categoria sub 12) present a la final, a la prova del salt amb perxa (setè classificat amb 2,00 m.). A més de les medalles de plata assolides per Ashenafi Nicolau i per Lucia Jiménez, tots dos van estar molt a prop novament del podi, en assolir la quarta posició a les proves dels 2000 m.ll. en el cas d’Ashenafi (6.57.80) i dels 60 m.ll. en el cas de Lucia (8.86 a la final i 8.80 a la semifinal).

A la categoria sub 14 (infantil), Paula Rodríguez, a més de la medalla de bronze a la llargada, va ser vuitena en els 80 m.ll. (11.08 a la final i 11.17 a la semifinal). I tres atletes més de la categoria van participar en aquesta Final: Sarah Diarra (11a en el llançament de pes amb 9,33 m.); Oriol Adell (10è en el salt d’alçada amb 1,45 m.); i Guillem Giménez (11è en el llançament de martell amb 20,54 m.).

 

DINOU ATLETES DEL CA SANT JUST A LA PRÈVIA DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 16 A LLEIDA

La Fase Prèvia del Campionat de Catalunya Sub 16 (cadet), es va celebrar el diumenge 10 de juny a Lleida, amb la participació d’un total de 19 atletes del CA Sant Just, dels quals 12 estaran a la Final que tindrà lloc el dissabte 23 de juny a Barberà del Vallès.

Participaran a la Final: Paula Licona (llargada i triple); Raquel Moreno (100 m.ll. i 300 m.ll.); Carla Gascón (100 m.ll.); Meritxell Hernández (100 m.ll.); Berta Ruiz (100 m.ll.); Lara Rosas (3000 m.m.); Martina Martínez (100 m.t. i 300 m.t.); Ona Martínez (100 m.t. i 300 m.t.); Helena Moragas (3000 m.ll.); Llorenç García (martell); Sergi Cattaneo (100 m.t. i 300 m.t.); i Angel Quiros (100 m.t. i 300 m.t.).

Tots els resultats dels nostres atletes masculins varen ser els següents: Jordi Lostao (100 m.ll. 12.52 (+1,7)); Hugo Cano (100 m.ll. 13.30 (0,0)); Pol Tobella (600 m.ll. 1.40.86); Sergi Cattaneo (100 m.t. 15.19 (+1,9) i 300 m.t. 44.79); Angel Quiros (100 m.t. 15.80 (+1,9) i 300 m.t. 42.68); Enric Alaman (perxa nuls); i Llorenç García (disc 22,82 m. i martell 22,20 m.).

En categoria femenina, totes les atletes participants varen ser les següents: Carla Gascón (100 m.ll. 12.49 (0,0) i llargada 4,75 m. (0,0)); Meritxell Hernández (100 m.ll. 13.01 (0,0)); Raquel Moreno (100 m.ll. 13.40 (0,0) i 300 m.ll. 43.76); Berta Ruiz (100 m.ll. 13.36 (0,0)); Ona Martín (100 m.ll. 13.81 (0,0)); Anna Yan Fandos (100 m.ll. 14.06 (0,0)); Iris Quintana (300 m.ll. 46.49); Martina Martínez (100 m.t. 14.64 (+1,3) i 300 m.t. 45.93); Ona Martínez (100 m.t. 15.99 (+1,3) i 300 m.t. 48.65); Paula Licona (llargada 5,09 m. (+0,9) i triple 10,62 m. (+2,0)); Lara Rosas (3000 m.m. 17.42.16). A més, Helena Moragas es va acollir a la possibilitat d’accedir directament a la final dels 3000 m.ll., per ser primera de rànquing, sense participar en aquesta Fase Prèvia.

 

SEGONA JORNADA CRITÈRIUM CAMPMANY A SERRAHIMA

Dimecres 6 de juny, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, es va disputar la Segona Jornada del Critèrium Campmany, amb la participació de dues atletes del CA Sant Just.

Celia Fernández va participar en els 800 m.ll., assolint una marca de 2 minuts 41 segons i 1 centèsima i Paula Licona va competir en el salt de llargada, amb un millor salt de 4,61 metres (+1,9).

3. jun., 2018

DOUAE I ALBA ASSOLEIXEN TRES PODIS EN EL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 18-20-23

Durant el cap de setmana del 2 i 3 de juny s’ha disputat, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, el Campionat de Catalunya de les categories sub 18 (juvenil), sub 20 (júnior) i sub 23 (promesa), amb la participació de set atletes del CA Sant Just: en categoria sub 18 (juvenil) Ana Melchor i Joan Sánchez; en categoria sub 20 (júnior) Alba Martínez, Xavier Gravalos i Aleix Alsina; i en categoria sub 23 (promesa) Sandra Flores i Douae Ouboukir.

Douae Ouboukir va tenir una gran actuació assolint dos podis. El dissabte 2 va guanyar la medalla de bronze a la prova dels 1.500 metres llisos sub 23 (4.48.10) i el diumenge 3 va pujar a la part més alta del podi, guanyant la medalla d’or a la prova dels 5.000 metres llisos sub 23 (17.58.25).

Alba Martínez també va poder pujar al podi, assolint la medalla de bronze a la prova dels 400 metres tanques sub 20 (1.07.27 a la final i 1.06.81 a la semifinal). A la final l’Alba es va sobreposar a una ensopegada a la darrera tanca, quant lluitava per la segona posició, que va fer que no millorés la marca de la semifinal i acabés en tercera posició.

En categoria sub 23, Sandra Flores va ser quarta en el salt d’alçada (1,54 m.) i setena en els 800 metres llisos (2.33.72). En categoria sub 20, Xavier Gravalos va ser semifinalista en els 110 metres tanques (16.04 (+1,3)) i Aleix Alsina també va ser semifinalista en els 100 metres llisos (11.65 (+0,1)). Finalment, en categoria sub 18 Ana Melchor va ser novena en el salt amb perxa (2,80 m.) i Joan Sánchez va ser semifinalista en els 200 metres llisos (24.25 (+1,9)).

 

PAULA RODRÍGUEZ PARTICIPA EN EL CAMPIONAT D’ESPANYA SUB 14

El dissabte 2 i el diumenge 3 de juny, es va disputar a San Fernando (Cadiz), el Campionat d’Espanya sub 14 (infantil) Individual, amb la participació de la nostra atleta Paula Rodríguez.

La Paula Rodríguez va participar a la triatló A de la categoria sub 14, formada per les proves dels 80 metres llisos, els 80 metres tanques i el llançament de pes. El dissabte, en els 80 metres tanques va assolir una marca de 14.69 i a la prova de pes va fer un millor llançament de 7,61 metres. El diumenge, va completar la triatló amb els 80 metres llisos, on va fer un temps d’11.09, assolint d’aquesta manera la 22a posició de la triatló, en el que va ser el seu primer Campionat d’Espanya.

 

CONTROL TRIANGULAR DEL BAIX LLOBREGAT

El dimarts 29 de maig va tenir lloc, a la pista d’atletisme de Gavà, el Control Triangular del Baix Llobregat, amb la participació de quatre atletes de la categoria sub 16 (cadet) del CA Sant Just.

En categoria masculina, Sergi Cattaneo va participar en els 100 m.ll. (12.42 (+2,0)), en els 100 m.t. (15.75 (+0,6)) i en els 300 m.t. (46.90) i Angel Quiros va participar també, en els 100 m.ll. (12.75 (+2,0)), en els 100 m.t. (15.98 (+0,6)) i en els 300 m.t. (44.61).

En categoria femenina, Raquel Moreno va participar en els 100 m.ll. (13.01 (+0,9)) i en els 300 m.ll. (43.55) i Ona Martínez va fer els 100 m.ll. (13.61 (+2,7)), els 100 m.t. (16.16 (+0,0)) i els 300 m.t. (48.27).

 

PRIMERA JORNADA CRITÈRIUM CAMPMANY A SERRAHIMA

Dimecres 30 de maig, a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, es va disputar la Primera Jornada del Critèrium Campmany, amb la participació de set atletes del CA Sant Just.

 

En els 100 m.ll. hi van participar sis atletes del nostre club. En categoria masculina Xavier Gravalos (12.01 (+1,9)) i en categoria femenina: Carla Gascón (12.50 (+0,1) a les sèries i 12.62 (+1,3) a la final); Meritxell Hernández (12.97 (+0,5); Raquel Moreno (13.19 (+0,5)); Martina Martínez (13.28 (+0,5)); i Ona Martínez (13.83 (+0,3)).

A la prova del salt en perxa, Ana Melchor va realitzar un millor salt de 2,75 metres i en els 110 metres tanques, Xavier Gravalos va fer un temps de 19 segons i 65 centèsimes, amb un vent favorable d’1,5 m/s.

 

III MEMORIAL JOSEP NOVELL I OLIVÉ A SANT CELONI

Dos atletes sub 12 (aleví) del CA Sant Just van participar, el dissabte 2 de juny, en el III Memorial Josep Novell a la pista d’atletisme de Sant Celoni. Jan Martí va participar en els 60 m.ll. (10.1), en els 600 m.ll. (2.02.9) i en el salt de llargada (3,17 m.) i Daniel Soldevilla va participar també en els 60 m.ll. (9.8), en els 600 m.ll. (2.00.2) i en el salt de llargada (3,37 m.).

27. may., 2018

LUCIA JIMÉNEZ CAMPIONA DE CATALUNYA SUB 12 DE PROVES COMBINADES I SANDRA FLORES I MARTINA MARTÍNEZ MEDALLES DE BRONZE

Cinc atletes del CA Sant Just han participat en el Campionat de Catalunya de Proves Combinades, celebrat a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona el cap de setmana del 26 i 27 de maig, assolint tres podis: Lucia Jiménez medalla d’or sub 12; Martina Martínez medalla de bronze sub 16; i Sandra Flores medalla de bronze sub 23.

En categoria sub 12 (aleví), Lucia Jiménez va pujar a la part més alta del podi amb un total de 2.046 punts, assolits en quatre proves: 60 m.t. amb 9.85 (740 punts); pes amb 8.39 m. (425 punts); llargada amb 3,93 m. (292 punts); i 60 m.ll. amb 8.91 (589 punts).

En categoria sub 16 (cadet) femení, hi van participar: Martina Martínez tercera amb 3.267 punts; i Ona Martínez vuitena amb 2.828 punts. Martina, va assolir la medalla de bronze amb els següents resultats: 100 m.t. amb 14.97 (-1,5) i 846 punts; alçada amb 1,45 m i 566 punts; pes amb 8,20 m i 412 punts; llargada amb 4,72 m (+0,7) i 485 punts; javelina amb 18,42 m i 260 punts; i 600 m.ll. amb 1.44.31 i 698 punts. Per altra banda, Ona va assolir la vuitena posició amb el següent concurs:  100 m.t. amb 16.49 (+1,6) i 655 punts; alçada amb 1,45 m i 566 punts; pes amb 7,01 m i 336 punts; llargada amb 4,39 m (+1,6) i 401 punts; javelina amb 17,96 m i 251 punts; i 600 m.ll. amb 1.50.71 i 619 punts.

En categoria sub 16 (cadet) masculí, Angel Quirós va assolir l’onzena posició amb 3.039 punts, amb els següents resultats: 100 m.ll. amb 12.98 (+0,5) i 471 punts; pes amb 8.93 m i 422 punts; alçada amb 1,53 m. i 411 punts; disc amb 19,88 m i 270 punts; 100 m.t. amb 15.96 (+1,6) i 737 punts; perxa amb 1,90 m. i 121 punts; javelina amb 13,16 m i 72 punts; i 1000 m.ll. amb 3.13.89 i 535 punts.

La segona medalla de bronze, la va assolir Sandra Flores a la categoria sub 23 amb un total de 3.586 punts i la desena posició en categoria absoluta. Els resultats de la Sandra en les set proves de la combinada varen ser: 100 m.t. 17.98 (+1,2) i 491 punts; alçada amb 1,52 m. i 644 punts; pes amb 7,19 m. i 347 punts; 200 m.ll. amb 27.60 (-0,2) i 663 punts; llargada amb 4,89 m (+2,0) i 530 punts; javelina amb 19,06 m. i 271 punts; i 800 m.ll. amb 2.34.27 i 640 punts.

 

GEMMA MORA SOTS-CAMPIONA DE CATALUNYA SUB 20 DE MARXA ATLÈTICA

El dissabte 26 de maig, Gemma Mora va guanyar la medalla de plata en els 10.000 metres marxa de la categoría sub 20, amb una marca de 53 minuts 37 segons i 09 centèsimes. L’atleta del CA Sant Just que entrena Antonio Amigo va assolir els Sots-Campionat sub 20 a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, dins del Campionat de Catalunya Sub 18-20-23 de Marxa Atlètica.

 

SISÈ LLOC DEL CA SANT JUST EN EL SEGON MÍTING CIUTAT DE MOLLET

El dimecres 23 de maig va tenir lloc el Segon Míting Ciutat de Mollet, amb la participació de 13 atletes del CA Sant Just, que van assolir el sisè lloc de la classificació per equips, amb un total de 12.793 punts.

En els 100 m.ll. hi van participar: Carla Gascón 12.31 (+2,3) i 12.34 (+1,8) a la final; Meritxell Hernández 12.96 (+1,7); Raquel Moreno 13.03 (+2,2); Martina Martínez 13.08 (+3,5); Berta Ruiz 13.17 (+3,5); Ona Martínez 13.46 (+1,7); Ona Martín 13.71 (+1,6); i Anna Yan 13.71 (+1,6).

 

En els 200 m.ll. Alex Gordillo va fer una marca de 25.84 (+0,4) i en els 400 m.ll. Silvia Castillo va fer un temps d’1.06.04.

En els 300 m.ll. sub 16 (cadet), Angel Quiros (41.08) i Sergi cattaneo (42.37) hi van participar en categoria masculina i Raquel Moreno (44.43) i Iris Quintana (47.46) ho van fer en categoria femenina.

Finalment, en el salt de llargada hi van participar: Carla Gacón amb 4,79 m. (-1,0); Ona Martínez amb 4,57 m. (-0,3); Meritxell Hernández amb 4,53 m. (0,0); Ona Martín amb 4,34 m. (-0,8); i Sergi Cattaneo amb 4,98 m. (-2,1).

 

CONTROL SUB 16-18-20 A SERRAHIMA I GRAN PREMI DE PERXA A MATARÓ

A més dels diferents Campionats de Catalunya de Proves Combinades i de Marxa Atlètica, durant el cap de setmana del 26 i 27 de maig també s’han disputat, la 2a jornada del Gran Premi de Salt amb Perxa a Mataró i la 4a jornada control sub 16-18-20 a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona.

A Mataró, el dissabte 26 de maig, Ana Melchor va saltar els 2,92 metres en el salt amb perxa, recuperant-se poc a poc de la lesió que va patir en el tram final de la temporada de pista coberta.

A l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, el diumenge 27 de maig, 13 atletes del CA Sant Just hi van participar. En els 200 m.ll. ho van fer: Aleix Alsina amb 23.21 (+2,0); Joan Sánchez amb 24.31 (0,0); Xavier Gravalos amb 24.44 (+1,4); Alex Gordillo 25.50 (+1,4); Albert Sallent amb 25.85 (+1,0); i Malena Zamora amb 30.48 (+3,0).

En els 300 m.ll. sub 16 (cadet), hi van participar Raquel Moreno (43.75) i Iris Quintana (47.78). En els 1.500 m.ll. Enric González (4.28.27) i Pol Cattaneo (4.59.67) van ser els nostres representants. A la prova dels 100 m.t. Sergi Cattaneo va fer un temps de 16.59 (-0,4). En els 1.500 m.obstacles sub 16 (cadet) Anna Castellote va fer una marca de 7.06.20 i en el llançament de martell sub 16 (cadet) Antonina Mecha va fer un millor llançament de 15,35 m.

20. may., 2018

DOTZE ATLETES DEL CA SANT JUST ES CLASSIFIQUEN PER A LA FINAL DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 10-12-14

Durant la Jornada Prèvia del Campionat de Catalunya Sub 10 (benjamí), Sub 12 (aleví) i Sub 14 (infantil) que va tenir lloc a Ascó, un total de dotze atletes del CA Sant Just es van classificar per a disputar la Final, que tindrà lloc a Castellar del Vallès el dissabte 9 de juny.

En categoria sub 10 (benjamí) els tres atletes classificats han estat: Pau Castel (1000 m.ll. i alçada); Gonzalo Mazana (1000 m.ll. i pilota); i Xavier Montesinos (1000 m.ll.). En categoria sub 12 (aleví) també han estat tres els atletes classificats: Lucia Jiménez (60 m.ll. i alçada); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. i pilota); i Alvaro Mazana (perxa). Finalment, la categoria amb més atletes classificats ha estat la sub 14 (infantil) amb: Alex Martín (80 m.ll. i 150 m.ll.); Paula Rodríguez (80 m.ll. i llargada); Sarah Diarra (pes); Oriol Adell (alçada); Guillem Giménez (martell); i Berta Gracia (3000 m.marxa).

En total, vint-i-set atletes del nostre club van participar en aquesta Jornada Prèvia del Campionat de Catalunya Sub 10-12-14 (5 benjamins, 12 alevins i 10 infantils).

Atletes participants de la categoria sub 10 (benjamí): Alex Ferri (60 m.ll. 10.16); Pau Castel (1000 m.ll. s/m i alçada 1,08 m.); Gonzalo Mazana (1000 m.ll. 3.37.68 i pilota 22,35 m.); Xavier Montseinos (1000 m.ll. s/m i alçada 1,03 m.); i Noa Alcántara (1000 m.marxa 7.59.70).

Atletes participants de la categoria sub 12 (aleví): Lucia Jiménez (60 m.ll. 8.92 i alçada 1,33 m.); Meritxell Adell (60 m.ll. 9.92); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. 6.55.16 i pilota 31,85 m.); Jan Martí (60 m.t. 11.44); Leo Prados (60 m.t. 11.99); Naia Peñaranda (perxa 1,45 m.); Alvaro Mazana (perxa 1,85 m. i pilota 21,57 m.); Simon Sánchez (pes 5,97 m.); Iago Deiros (pes 6,56 m. i pilota 24,43 m.); Julia Gracia (pilota 18,59 m.); Laura Garrido (2000 m.marxa 13.55.00); i Eider Larrinaga (600 m.ll. 2.00.98).

Atletes participants de la categoria sub 14 (infantil): Daniel Rocafull (600 m.ll. 1.46.81); Alex Martín (80 m.ll. 10.31 i 150 m.ll. 19.23); Paula Rodríguez (80 m.ll. 11.03 i llargada 4,65 m.); Paula Carme (80 m.ll. 12.28 i 220 m.t. 43.26); Eva Torres (600 m.ll. 1.57.95); Sarah Diarra (pes 9,37 m.); Oriol Adell (alçada 1,43 m. i martell 14,54 m.); Guillem Giménez (pes 6,84 m. i martell 15,61 m.); Berta Gracia (3000 m.m. 18.56.39); i Carlona Puentedura (3000 m.m. aband.).

 

GRAN PREMI DE PERXA A MATARÓ I CONTROL DE PRIMAVERA A SANT CELONI

El dissabte 19 de maig es van disputar dues proves atlètiques més, amb la presència dels nostres atletes: la Primera Jornada del Gran Premi de Perxa de Mataró i el Control de Primavera celebrat a Sant Celoni.

A Mataró, Ana Melchor va saltar els 2,72 metres a la prova del salt amb perxa.

A Sant Celoni, hi van participar cinc atletes del CA Sant Just: Helena Moragas en els 1000 m.ll. sub 16 (3.02.7); Iris Quintana en els 600 m.ll. sub 16 (1.59.8); Silvia Castillo en els 800 m.ll. (2.36.4); Meritxell Hernández en els 100 m.ll. sub 16 (13.1); i Ona Martín també en els 100 m.ll. sub 16 (13.6).

 

GEMMA MORA I ALBA MARTÍNEZ AMB L’EQUIP DE L’ISS L’HOSPITALET

La Segona Jornada de la Primera Divisió del Campionat d’Espanya de Clubs, va tenir lloc a Torrent el diumenge 20 de maig amb la participació de l’equip femení de l’ISS L’Hospitalet. Les nostres atletes Gemma Mora i Alba Martínez, van formar part d’aquest equip, gràcies al conveni d’afiliació que tenim. Gemma va guanyar la prova dels 5.000 metres marxa amb una marca de 26 minuts 3 segons i 42 centèsimes i Alba va assolir la quarta posició en els 400 metres tanques amb un temps d’1 minut 5 segons i 95 centèsimes.

 

CINQUENA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20 A L’ESTADI JOAN SERRAHIMA DE BARCELONA

Disset atletes del CA Sant Just van participar el dissabte 19 de maig a la Cinquena Jornada Control de les categories sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior) disputat a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona.

A la prova dels 100 m.ll. hi van participar un total de sis atletes: Aleix Alsina 11.33 (+1,4); Joan Sánchez 11.74 (+3,7); Albert Sallent 12.52 (+2,2); Júlia Cuevas 13.39 (+1,4); Lara Virtus 13.77 (+1,3); i Malena Zamora 14.40 (+1,3).

A les proves de mig fons i fons hi van participar quatre atletes: Pol Tobella (600 m.ll. 1.37.93); Enric González (800 m.ll. 2.08.94); Ana Castellote (600 m.ll. 2.05.31); i Pol Cattaneo (5000 m.ll. 18.58.99).

En els 3000 metres marxa sub 16 hi van participar dues atletes: Martina Puentedura (18.18.27); i Lara Rosas (18.31.66).

A les proves de llançaments hi van participar cinc atletes: Lourdes Carreras (pes sub 18 amb 8,58 m.); Llorenç García (disc sub 16 amb 24,72 m. i martell sub 16 amb 29,41 m.); Lucia Miranda (javelina sub 16 amb 20,05 m.); Ona Martínez (javelina sub 16 amb 17,25 m.); i Raquel Moreno (javelina sub 16 amb 15,96 m.).

 

SISENA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20 A AMPOSTA

Set atletes del CA Sant Just van participar el diumenge 20 de maig a la Sisena Jornada Control de les categories sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior) disputat a Amposta.

En els 300 m.t. sub 16 hi van participar quatre atletes: Sergi Cattaneo (44.88); Martina Martínez (45.48); Raquel Moreno (49.20); i Ona Martínez (48.47), que també va fer el salt de llargada amb una marca de 4,59 m. (+2,1).

En els 100 m.ll. els/les atletes participants varen ser: Sergi Cattaneo 12.69 (-1,3); Raquel Moreno 13.68 (-4,4); i Antonina Mecha 14.85 (-1,6), que també va participar en el salt de llargada amb un millor salt de 4,06 m. (+1,1).

Finalment, en els 110 metres tanques Xavier Gravalos va assolir una marca de 16 segons i 76 centèsimes, amb un vent contrari d’1,0.