Noticies

27. may., 2018

LUCIA JIMÉNEZ CAMPIONA DE CATALUNYA SUB 12 DE PROVES COMBINADES I SANDRA FLORES I MARTINA MARTÍNEZ MEDALLES DE BRONZE

Cinc atletes del CA Sant Just han participat en el Campionat de Catalunya de Proves Combinades, celebrat a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona el cap de setmana del 26 i 27 de maig, assolint tres podis: Lucia Jiménez medalla d’or sub 12; Martina Martínez medalla de bronze sub 16; i Sandra Flores medalla de bronze sub 23.

En categoria sub 12 (aleví), Lucia Jiménez va pujar a la part més alta del podi amb un total de 2.046 punts, assolits en quatre proves: 60 m.t. amb 9.85 (740 punts); pes amb 8.39 m. (425 punts); llargada amb 3,93 m. (292 punts); i 60 m.ll. amb 8.91 (589 punts).

En categoria sub 16 (cadet) femení, hi van participar: Martina Martínez tercera amb 3.267 punts; i Ona Martínez vuitena amb 2.828 punts. Martina, va assolir la medalla de bronze amb els següents resultats: 100 m.t. amb 14.97 (-1,5) i 846 punts; alçada amb 1,45 m i 566 punts; pes amb 8,20 m i 412 punts; llargada amb 4,72 m (+0,7) i 485 punts; javelina amb 18,42 m i 260 punts; i 600 m.ll. amb 1.44.31 i 698 punts. Per altra banda, Ona va assolir la vuitena posició amb el següent concurs:  100 m.t. amb 16.49 (+1,6) i 655 punts; alçada amb 1,45 m i 566 punts; pes amb 7,01 m i 336 punts; llargada amb 4,39 m (+1,6) i 401 punts; javelina amb 17,96 m i 251 punts; i 600 m.ll. amb 1.50.71 i 619 punts.

En categoria sub 16 (cadet) masculí, Angel Quirós va assolir l’onzena posició amb 3.039 punts, amb els següents resultats: 100 m.ll. amb 12.98 (+0,5) i 471 punts; pes amb 8.93 m i 422 punts; alçada amb 1,53 m. i 411 punts; disc amb 19,88 m i 270 punts; 100 m.t. amb 15.96 (+1,6) i 737 punts; perxa amb 1,90 m. i 121 punts; javelina amb 13,16 m i 72 punts; i 1000 m.ll. amb 3.13.89 i 535 punts.

La segona medalla de bronze, la va assolir Sandra Flores a la categoria sub 23 amb un total de 3.586 punts i la desena posició en categoria absoluta. Els resultats de la Sandra en les set proves de la combinada varen ser: 100 m.t. 17.98 (+1,2) i 491 punts; alçada amb 1,52 m. i 644 punts; pes amb 7,19 m. i 347 punts; 200 m.ll. amb 27.60 (-0,2) i 663 punts; llargada amb 4,89 m (+2,0) i 530 punts; javelina amb 19,06 m. i 271 punts; i 800 m.ll. amb 2.34.27 i 640 punts.

 

GEMMA MORA SOTS-CAMPIONA DE CATALUNYA SUB 20 DE MARXA ATLÈTICA

El dissabte 26 de maig, Gemma Mora va guanyar la medalla de plata en els 10.000 metres marxa de la categoría sub 20, amb una marca de 53 minuts 37 segons i 09 centèsimes. L’atleta del CA Sant Just que entrena Antonio Amigo va assolir els Sots-Campionat sub 20 a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, dins del Campionat de Catalunya Sub 18-20-23 de Marxa Atlètica.

 

SISÈ LLOC DEL CA SANT JUST EN EL SEGON MÍTING CIUTAT DE MOLLET

El dimecres 23 de maig va tenir lloc el Segon Míting Ciutat de Mollet, amb la participació de 13 atletes del CA Sant Just, que van assolir el sisè lloc de la classificació per equips, amb un total de 12.793 punts.

En els 100 m.ll. hi van participar: Carla Gascón 12.31 (+2,3) i 12.34 (+1,8) a la final; Meritxell Hernández 12.96 (+1,7); Raquel Moreno 13.03 (+2,2); Martina Martínez 13.08 (+3,5); Berta Ruiz 13.17 (+3,5); Ona Martínez 13.46 (+1,7); Ona Martín 13.71 (+1,6); i Anna Yan 13.71 (+1,6).

 

En els 200 m.ll. Alex Gordillo va fer una marca de 25.84 (+0,4) i en els 400 m.ll. Silvia Castillo va fer un temps d’1.06.04.

En els 300 m.ll. sub 16 (cadet), Angel Quiros (41.08) i Sergi cattaneo (42.37) hi van participar en categoria masculina i Raquel Moreno (44.43) i Iris Quintana (47.46) ho van fer en categoria femenina.

Finalment, en el salt de llargada hi van participar: Carla Gacón amb 4,79 m. (-1,0); Ona Martínez amb 4,57 m. (-0,3); Meritxell Hernández amb 4,53 m. (0,0); Ona Martín amb 4,34 m. (-0,8); i Sergi Cattaneo amb 4,98 m. (-2,1).

 

CONTROL SUB 16-18-20 A SERRAHIMA I GRAN PREMI DE PERXA A MATARÓ

A més dels diferents Campionats de Catalunya de Proves Combinades i de Marxa Atlètica, durant el cap de setmana del 26 i 27 de maig també s’han disputat, la 2a jornada del Gran Premi de Salt amb Perxa a Mataró i la 4a jornada control sub 16-18-20 a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona.

A Mataró, el dissabte 26 de maig, Ana Melchor va saltar els 2,92 metres en el salt amb perxa, recuperant-se poc a poc de la lesió que va patir en el tram final de la temporada de pista coberta.

A l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, el diumenge 27 de maig, 13 atletes del CA Sant Just hi van participar. En els 200 m.ll. ho van fer: Aleix Alsina amb 23.21 (+2,0); Joan Sánchez amb 24.31 (0,0); Xavier Gravalos amb 24.44 (+1,4); Alex Gordillo 25.50 (+1,4); Albert Sallent amb 25.85 (+1,0); i Malena Zamora amb 30.48 (+3,0).

En els 300 m.ll. sub 16 (cadet), hi van participar Raquel Moreno (43.75) i Iris Quintana (47.78). En els 1.500 m.ll. Enric González (4.28.27) i Pol Cattaneo (4.59.67) van ser els nostres representants. A la prova dels 100 m.t. Sergi Cattaneo va fer un temps de 16.59 (-0,4). En els 1.500 m.obstacles sub 16 (cadet) Anna Castellote va fer una marca de 7.06.20 i en el llançament de martell sub 16 (cadet) Antonina Mecha va fer un millor llançament de 15,35 m.

20. may., 2018

DOTZE ATLETES DEL CA SANT JUST ES CLASSIFIQUEN PER A LA FINAL DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA SUB 10-12-14

Durant la Jornada Prèvia del Campionat de Catalunya Sub 10 (benjamí), Sub 12 (aleví) i Sub 14 (infantil) que va tenir lloc a Ascó, un total de dotze atletes del CA Sant Just es van classificar per a disputar la Final, que tindrà lloc a Castellar del Vallès el dissabte 9 de juny.

En categoria sub 10 (benjamí) els tres atletes classificats han estat: Pau Castel (1000 m.ll. i alçada); Gonzalo Mazana (1000 m.ll. i pilota); i Xavier Montesinos (1000 m.ll.). En categoria sub 12 (aleví) també han estat tres els atletes classificats: Lucia Jiménez (60 m.ll. i alçada); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. i pilota); i Alvaro Mazana (perxa). Finalment, la categoria amb més atletes classificats ha estat la sub 14 (infantil) amb: Alex Martín (80 m.ll. i 150 m.ll.); Paula Rodríguez (80 m.ll. i llargada); Sarah Diarra (pes); Oriol Adell (alçada); Guillem Giménez (martell); i Berta Gracia (3000 m.marxa).

En total, vint-i-set atletes del nostre club van participar en aquesta Jornada Prèvia del Campionat de Catalunya Sub 10-12-14 (5 benjamins, 12 alevins i 10 infantils).

Atletes participants de la categoria sub 10 (benjamí): Alex Ferri (60 m.ll. 10.16); Pau Castel (1000 m.ll. s/m i alçada 1,08 m.); Gonzalo Mazana (1000 m.ll. 3.37.68 i pilota 22,35 m.); Xavier Montseinos (1000 m.ll. s/m i alçada 1,03 m.); i Noa Alcántara (1000 m.marxa 7.59.70).

Atletes participants de la categoria sub 12 (aleví): Lucia Jiménez (60 m.ll. 8.92 i alçada 1,33 m.); Meritxell Adell (60 m.ll. 9.92); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. 6.55.16 i pilota 31,85 m.); Jan Martí (60 m.t. 11.44); Leo Prados (60 m.t. 11.99); Naia Peñaranda (perxa 1,45 m.); Alvaro Mazana (perxa 1,85 m. i pilota 21,57 m.); Simon Sánchez (pes 5,97 m.); Iago Deiros (pes 6,56 m. i pilota 24,43 m.); Julia Gracia (pilota 18,59 m.); Laura Garrido (2000 m.marxa 13.55.00); i Eider Larrinaga (600 m.ll. 2.00.98).

Atletes participants de la categoria sub 14 (infantil): Daniel Rocafull (600 m.ll. 1.46.81); Alex Martín (80 m.ll. 10.31 i 150 m.ll. 19.23); Paula Rodríguez (80 m.ll. 11.03 i llargada 4,65 m.); Paula Carme (80 m.ll. 12.28 i 220 m.t. 43.26); Eva Torres (600 m.ll. 1.57.95); Sarah Diarra (pes 9,37 m.); Oriol Adell (alçada 1,43 m. i martell 14,54 m.); Guillem Giménez (pes 6,84 m. i martell 15,61 m.); Berta Gracia (3000 m.m. 18.56.39); i Carlona Puentedura (3000 m.m. aband.).

 

GRAN PREMI DE PERXA A MATARÓ I CONTROL DE PRIMAVERA A SANT CELONI

El dissabte 19 de maig es van disputar dues proves atlètiques més, amb la presència dels nostres atletes: la Primera Jornada del Gran Premi de Perxa de Mataró i el Control de Primavera celebrat a Sant Celoni.

A Mataró, Ana Melchor va saltar els 2,72 metres a la prova del salt amb perxa.

A Sant Celoni, hi van participar cinc atletes del CA Sant Just: Helena Moragas en els 1000 m.ll. sub 16 (3.02.7); Iris Quintana en els 600 m.ll. sub 16 (1.59.8); Silvia Castillo en els 800 m.ll. (2.36.4); Meritxell Hernández en els 100 m.ll. sub 16 (13.1); i Ona Martín també en els 100 m.ll. sub 16 (13.6).

 

GEMMA MORA I ALBA MARTÍNEZ AMB L’EQUIP DE L’ISS L’HOSPITALET

La Segona Jornada de la Primera Divisió del Campionat d’Espanya de Clubs, va tenir lloc a Torrent el diumenge 20 de maig amb la participació de l’equip femení de l’ISS L’Hospitalet. Les nostres atletes Gemma Mora i Alba Martínez, van formar part d’aquest equip, gràcies al conveni d’afiliació que tenim. Gemma va guanyar la prova dels 5.000 metres marxa amb una marca de 26 minuts 3 segons i 42 centèsimes i Alba va assolir la quarta posició en els 400 metres tanques amb un temps d’1 minut 5 segons i 95 centèsimes.

 

CINQUENA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20 A L’ESTADI JOAN SERRAHIMA DE BARCELONA

Disset atletes del CA Sant Just van participar el dissabte 19 de maig a la Cinquena Jornada Control de les categories sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior) disputat a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona.

A la prova dels 100 m.ll. hi van participar un total de sis atletes: Aleix Alsina 11.33 (+1,4); Joan Sánchez 11.74 (+3,7); Albert Sallent 12.52 (+2,2); Júlia Cuevas 13.39 (+1,4); Lara Virtus 13.77 (+1,3); i Malena Zamora 14.40 (+1,3).

A les proves de mig fons i fons hi van participar quatre atletes: Pol Tobella (600 m.ll. 1.37.93); Enric González (800 m.ll. 2.08.94); Ana Castellote (600 m.ll. 2.05.31); i Pol Cattaneo (5000 m.ll. 18.58.99).

En els 3000 metres marxa sub 16 hi van participar dues atletes: Martina Puentedura (18.18.27); i Lara Rosas (18.31.66).

A les proves de llançaments hi van participar cinc atletes: Lourdes Carreras (pes sub 18 amb 8,58 m.); Llorenç García (disc sub 16 amb 24,72 m. i martell sub 16 amb 29,41 m.); Lucia Miranda (javelina sub 16 amb 20,05 m.); Ona Martínez (javelina sub 16 amb 17,25 m.); i Raquel Moreno (javelina sub 16 amb 15,96 m.).

 

SISENA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20 A AMPOSTA

Set atletes del CA Sant Just van participar el diumenge 20 de maig a la Sisena Jornada Control de les categories sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior) disputat a Amposta.

En els 300 m.t. sub 16 hi van participar quatre atletes: Sergi Cattaneo (44.88); Martina Martínez (45.48); Raquel Moreno (49.20); i Ona Martínez (48.47), que també va fer el salt de llargada amb una marca de 4,59 m. (+2,1).

En els 100 m.ll. els/les atletes participants varen ser: Sergi Cattaneo 12.69 (-1,3); Raquel Moreno 13.68 (-4,4); i Antonina Mecha 14.85 (-1,6), que també va participar en el salt de llargada amb un millor salt de 4,06 m. (+1,1).

Finalment, en els 110 metres tanques Xavier Gravalos va assolir una marca de 16 segons i 76 centèsimes, amb un vent contrari d’1,0.

13. may., 2018

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS DE LES CATEGORIES SUB 10-12-14-16

Durant el cap de setmana del 12 i 13 de maig, es va disputar a la pista d’atletisme Moisès Llopart del Prat de Llobregat, el Campionat de Catalunya de Clubs de les categories sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví), sub 14 (infantil) i sub 16 (cadet), amb la participació de tots els nostres equips de promoció, tant en categoria femenina com masculina.

El millor resultat va anar a càrrec de les noies sub 16 (cadet), que es van proclamar brillantment Sots-Campiones de Catalunya per Equips a l’Aire Lliure, amb un total de 368 punts. Els nois sub 16 (cadet) varen ser vintens amb 122 punts. En categoria sub 14 (infantil) els nois varen ser divuitens amb 113 punts i les noies vint-i-dosenes amb 165 punts. En categoria sub 12 (aleví) els nois varen ser dinovens (190,5 punts) i les noies divuitenes (155,5 punts). Finalment, els més petits (categoria sub 10 - benjamí) varen ser onzens (133,5 punts) en categoria masculina i vint-i-vuitenes (50 punts) en categoria femenina.

Equip sub 16 (cadet) femení: Berta Ruiz (100 m.ll. 13.40 (-1,0)); Carla Gascón (300 m.ll. 42.17 i llargada 5,01 m. (+0,8)); Raquel Moreno (600 m.ll. 1.48.42); Laia Díaz (1000 m.ll. 3.26.11); Helena Moragas (3000 m.ll. 10.39.18); Martina Martínez (100 m.t. 15.14 (-1,4) i pes 7,44 m.); Ona Martínez (300 m.t. 47.69 i alçada 1,40 m.); Ana Castellote (1500 m.obs. 7.01.23); Lucia Miranda (perxa 2,10 m. i javelina 18,02); Paula Licona (triple 9,78 m.(3,3)); Meritxell Hernández (disc 20,07 m.); Antonina Mecha (martell 19,26 m.), Irati Larrinaga (3000 m.m. 17.33.98); relleu 4x100 amb una marca de 53.49  (Anna Yan Fandos, Meritxell Hernández, Ona Martín i Antonina Mecha); i relleu 4x300 amb un temps de 3.08.85 (Paula Licona, Ona Martín, Anna Yan Fandos i Berta Ruiz).

Equip sub 16 (cadet) masculí: Hugo Cano (100 m.ll. 12.97 (+0,8) i triple 9,75 (+2,5)); Pol Tobella (600 m.ll. 1.39.49); Guillem Casellas (1000 m.ll. 3.35.12); Sergi Cattaneo (100 m.t. 16.67 (+1,3) i javelina 22,10 m.); Angel Quiros (300 m.t. 44.31 i alçada 1,49 m.); Jordi Lostao (llargada 4,71 m. (+1,9); Enric Alaman (perxa 2,40 m.); Llorenç García (disc 27,19 m. i martell 20,74 m.); i relleu 4x100 amb una marca de 51.17 (Enric Alaman, Oscar Hurtado, Jordi Lostao i Pol Tobella).

Equip sub 14 (infantil) femení: Paula Rodríguez (80 m.ll. 11.04); Elena Moreno (150 m.ll. 22.79); Eva Torres (600 m.ll. 1.54.48); Carlota Puentedura (1000 m.ll. 4.02.82); Paula Carme (alçada 1,10 m.); Aitana García (llargada 3,38 m.); Sarah Diarra (pes 8,29 m.); Lucia Moral (disc 12,99 m.); Mar Gracia (martell 18,22 m.); Berta Gracia (3000 m.m. 18.24.42); relleu 4x80 amb un temps de 49.61 (Mar Gracia, Lucia Moral, Carlota Puentedura i Sarah Diarra); i relleu 4x200 amb una marca de 2.01.14 (Paula Carme, Paula Rodríguez, Eva Torres i Elena Moreno).

Equip sub 14 (infantil) masculí: Bruno Martín (80 m.ll. 12.22); Alex Martín (150 m.ll. 19.65); Adrià Ruiz (600 m.ll. 2.11.41); Daniel Rocafull (1000 m.ll. 3.13.91); Oriol Adell (alçada 1,40 m.); Yani Stanimirov (disc nuls); Guillem Giménez (martell 13,95 m.); Joan Las (3000 m.m. 19.57.44); i relleu 4x200 amb un temps d’1.56.55 (Oriol Adell, Alex Martín, Bruno Martín i Daniel Rocafull).

Equip sub 12 (aleví) femení: Lucia Jiménez (60 m.ll. 8.9); Marta Martínez (2000 m.ll. aband.); Judith Carnicero (60 m.t. 12.6); Alina González (alçada 0,95 m.); Naia Peñaranda (perxa nuls); Meritxell Adell (llargada 3,02 m.); Claudia Mansilla (pes 5,84 m.); Shania Delgado (disc 13,64); Júlia Gracia (pilota 18,71 m.); Laura Garrido (2000 m.m. 13.42.3); relleu 4x60 amb un temps de 37.2 (Meritxell Adell, Lucia Jiménez, Eider Larrinaga i Martina Marín); i relleu 3x600 amb una marca de 7.25.8 (Alina González, Naia Peñaranda i Júlia Gracia).

Equip sub 12 (aleví) masculí: Leo Prados (60 m.ll. 10.1); Daniel Soldevilla (600 m.ll. 2.05.8); Ashenafi Micolau (2000 m.ll. 7.07.6); Jan Martí (60 m.t. 11.8); Alan Navarro (alçada 0,95 m.); Alvaro Mazana (perxa 1,70 m.); Ferran Alaman (llargada 3,58 m.); Simón Sánchez (pes 6,06 m.); Iago Deiros (pilota 26,76 m.); relleu 4x60 amb un temps de 41.3 (Unai Oliveras, Leo Prados, Ashenafi Micolau i Alan Navarro); i relleu 3x600 amb una marca de 6.26.8 (Ferran Alaman, Álvaro Mazana i Jan Martí).

Equip sub 10 (benjamí) femení: Noa Alcántara (60 m.ll. 10.8); Abril Nicolau (1000 m.ll. 4.37.2); Noa Marcos (llargada 2,62 m.); Adriana Vinagre (pilota 10,41 m.); i relleu 4x60 amb un temps de 43.3 (Noa Alcántara, Noa Marcos, Abril Nicolau i Adriana Vinagre).

Equip sub 10 (benjamí) masculí: Alex Ferri (60 m.ll. 9.7); Pau Castel (1000 m.ll. 3.33.1); Asier Garduño (alçada 0,85 m.); Xavier Montesinos (llargada 3,05 m.); Gonzalo Mazana (pilota 20,90 m.); Pol García (1000 m.m. desq.); i relleu 4x60 amb una marca de 39.7 (Pau Castel, Alex Ferri, Pol García i Xavier Montesinos).

QUART GRAN PREMI DE MARXA DE MONTORNÉS I CONTROL A VILANOVA

El dimecres 9 de maig en el 5è Control Social Dinami-K, celebrat a Vilanova, la nostra atleta sub 14 (infantil) Paula Rodríguez va participar en dues proves: els 80 m.ll. amb una marca d’11.24 i els 80 m.t. amb una marca de 15.07.

 El diumenge 13 de maig, Gemma Mora va participar en el 4t Gran Premi de Marxa Atlètica de Montornés del Vallés. Gemma va competir a la prova dels 10.000 metres marxa de la categoria absoluta, on va ser segona amb una marca de 50 minuts, 26 segons i 3 dècimes.

29. abr., 2018

ONA I MARTINA A LES COMBINADES TERRITORIALS DE CAMBRILS

Durant el cap de setmana del 28 i 29 d’abril s’ha celebrat a Cambrils el Campionat Territorial de Proves Combinades, amb la participació de dues atletes sub 16 (cadet) del nostre club: Martina Martínez i Ona Martínez.

Martina Martínez va assolir la quarta posició amb un total de 2.827 punts, assolits en les sis proves de la combinada de la següent forma: 759 punts en els 100 metres tanques (15.64 (-1,7)); 359 punts en el salt d’alçada (1,25 m.); 427 punts en el llançament de pes (8,42 m.); 472 punts en el salt de llargada (4,67 m (+1,7)); 167 punts en el llançament de javelina (13,35 m.); i 643 punts en els 600 metres llisos (1.48.77).

Ona Martínez es va classificar en sisena posició amb un total de 2.646 punts, assolits de la manera següent: 599 punts en els 100 metres tanques (16.98 (-2,1)); 481 punts en el salt d’alçada (1,37 m.); 335 punts en el llançament de pes (7,00 m.); 426 punts en el salt de llargada (4,49 m. (0,0)); 209 punts en el llançament de javelina (15,65 m.); i 596 punts en els 600 m.ll. (1.52.71).

SEGONA JORNADA CONTROL SUB 16-18-20

La Segona Jornada Control de les categories sub 16 (cadet), sub 18 (juvenil) i sub 20 (júnior), va tenir lloc el dissabte 28 d’abril a la pista Joan Serrahima de Barcelona, amb la participació de tres atletes del CA Sant Just. En categoria sub 16 (cadet) hi van participar: Raquel Moreno en els 600 m.ll. (1.49.05) i en el llançament de javelina (16,02 m.); i Ana Castellote en els 600 m.ll. (2.14.44) i en categoria sub 18 (juvenil) hi va participar Silvia Castillo en els 800 m.ll. (2.37.41).

CINQUENA JORNADA ESCOLAR DEL BAIX LLOBREGAT

El dissabte 28 d’abril a Cornellà es va disputar la Cinquena Jornada Comarcal dels Jocs Esportius Escolars del Baix Llobregat. En aquesta jornada hi van participar 21 atletes del CA Sant Just. En categoria infantil hi va participar Nerea Regordañ (perxa 1,80 m.).

En categoria aleví hi van participar: Gerard Lorente (60 m.ll. 10.8 i pes 5,11); Roger Camacho (60 m.ll. 10.4 i pes 5,31 m.); Álvaro Mazana (60 m.ll. 9.7, pes 6,62 i perxa 1,70 m.); Martí Querol (60 m.ll. 10.5 i pes 4,77 m.); Claudia Mansilla (60 m.ll. 10.4 i pes 6,26 m.); Shania Delgado (60 m.ll. 10.7 i pes 6,13 m.); Alina González (60 m.ll. 9.9 i pes 4,47 m.); Julia Gracia (60 m.ll. 10.7 i pes 5,02 m.); i Naia Peñaranda (perxa 1,50 m.). També es va fer el relleu 4x60 femení amb Claudia, Shania, Alina i Julia (39.7) i el relleu masculí amb Álvaro, Martí, Gerard i Roger (40.3).

En categoria benjamí els participants varen ser: Pau Castel (1000 m.ll. 3.35.0 i alçada 1,00 m.); Xavier Montesinos (1000 m.ll. 3.39.2 i alçada 1,00 m.); Gonzalo Mazana (1000 m.ll. 3.45.0 i alçada 0,80 m.); Pol García (1000 m.ll. 4.07.6 i alçada 0,85 m.); Erik Flores (1000 m.ll. 4.20.6 i alçada 0,85 m.); i Asier Garduño (1000 m.ll. 4.24.3 i alçada 0,85 m.). Els benjamins Pau, Gonzalo i Erik juntament amb un benjamí del CA Viladecans van fer el relleu 4x60 masculí (46.6).

En categoria PreBenjamí hi van participar: Daniel Mansilla (400 m.ll. 1.34.5, pilota 11,73 m. i llargada 1,88 m.); Hugo Flores (400 m.ll. 2.15.5, pilota 7,26 m. i llargada 0,80 m.); Sara Castel (400 m.ll. 1.42.6 i pilota 5,26 m.); Irene Flores (400 m.ll. 2.19.4 i pilota 5,94 m.); Alazne Garduño (pilota 4,47 m.); i Milena González (pilota 6,69 m.).

CINQUENA JORNADA CONTROL SUB 10-12-14 A CORNELLÀ

El diumenge 29 d’abril a Cornellà, es va disputar la Cinquena Jornada Control de les categories sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví) i sub 14 (infantil), que va ser suspesa en el seu moment per la pluja.

En categoria sub 10 hi va participar Noa Alcantara (60 m.ll. 10.8 i llargada 2,26 m.). En categoria sub 12 hi van participar cinc atletes: Lucia Jiménez (60 m.t. 10.1 i alçada 1,28 m.); Judith Carnicero (60 m.t. 13.4 i pilota 8,18 m.); Daniel Soldevilla (600 m.ll. 2.06.0); Iago Deiros (60 m.t. 11.9 i pilota 19,60 m.); i Leo Prados (pilota 21,64 m.). Finalment, en categoria sub 14 hi van participar tres atletes: Paula Rodríguez (80 m.ll. 10.6 i 600 m.ll. 1.52.6); Eva Torres (80 m.ll. 11.9 i 600 m.ll. 1.58.9); i Mar Gracia (80 m.ll. 12.3, 600 m.ll. 2.15.5 i martell 19,20 m.).

SETENA JORNADA CONTROL SUB 10-12-14

El dissabte 28 d’abril a Rubí, es va disputar la Setena Jornada Control de les categories sub 10 (benjamí), sub 12 (aleví) i sub 14 (infantil), amb el debut de cinc nous atletes alevins del CA Sant Just: Jan Martí (11.5 en els 60 m.t. i 2,95 m. en el salt de llargada); Leo Prados (11.7 en els 60 m.t i 2,87 m. en el salt de llargada); Daniel Soldevilla (12.2 en els 60 m.t. i 3,20 m. en el salt de llargada); Iago Deiros (3,03 m. en el salt de llargada i 6,03 m. en el llançament de pes); i Simón Sánchez (6,29 m. en el llançament de pes).

GEMMA MORA PARTICIPA AMB L’EQUIP DE L’ISS L’HOSPITALET

Gemma Mora va participar amb l’equip de l’ISS L’Hospitalet a la Primera Jornada de la Primera Divisió Femenina de la Lliga Espanyola d’Atletisme, celebrada a L’Hospitalet el dissabte 28 d’abril. Gemma va ser segona a la prova dels 5.000 metres marxa amb una marca de 25 minuts i 58 centèsimes. Cal recordar, que els nostres atletes poden participar amb l’equip de l’ISS L’Hospitalet a nivell estatal, gràcies al conveni de club afiliat que tenim els dos clubs.

22. abr., 2018

MEDALLES D’OR I DE PLATA PER A LES ATLETES SUB 16 DEL CA SANT JUST EN EL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS

Dues vegades van pujar al podi les nostres atletes sub 16 (cadet) en el Campionat de Catalunya de Relleus de Promoció, que es va disputar el dissabte 21 d’abril a Tarragona.

En el relleu dels 4x100 les atletes del CA Sant Just Carla Gascon, Berta Ruiz, Martina Martínez i Paula Licona van guanyar la medalla d’or, pujant a la part més alta del podi amb una marca de 49.82 assolida a la final (50.16 a la semifinal).

En el relleu dels 4x300 novament les nostres atletes van pujar al podi, en aquesta ocasió assolint la medalla de plata amb un temps de 2 minuts 55 segons i 93 centèsimes. L’equip del CA Sant Just va estar format per Carla Gascón i Berta Ruiz que repetien relleu i per Raquel Moreno i Ona Martínez.

A la categoria sub 10 (benjamí) també hi va haver representació del nostre club, amb el relleu del 4x60 format per Xavier Montesinos, Alex Ferri, Pau Castel i Gonzalo Mazana. A les semifinals, van assolir la segona posició a la 4a sèrie, amb un temps de 39.25, classificant-se per a la final en assolir una de les vuit millors marques de tots els equips participants, però a la final van ser desqualificats.

 

SEGONA JORNADA DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS

El diumenge 22 d’abril pel matí, es va disputar a Cornellà de Llobregat la Segona Jornada Classificatòria del Campionat de Catalunya de Clubs. El CA Sant Just es va classificar novament en sisena posició amb 14.196 punts, que sumats als 16.302 punts de la primera jornada, han fet que el nostre club s’hagi classificat (amb un total de 30.498 punts) per a disputar la Jornada Final en el Grup D, que tindrà lloc a Barberà del Vallès el diumenge 6 de maig en sessió matinal.

En aquesta segona jornada, hi van participar en categoria masculina: Aleix Alsina (23.06) i Alex Gordillo (25.49) en els 200 m.ll.; Ferran Montero (2.17.46) i Albert Sallent (2.25.74) en els 800 m.ll.; Enric González (18.04.07) en els 5.000 m.ll.; Xavier Gravalos (1.03.98) en els 400 m.t.; Angel Quiros (1,50 m.) i Sergi Cattaneo (1,50 m.) en el salt d’alçada; Hugo Cano (4,49 m.) i Joan Sánchez (nuls) en el salt de llargada; Jaume Vilà (6,81 m.) i Carlos Melchor (5,29 m.) en el llançament de pes; Alex González (24,12 m) en el llançament de javelina; i Enric González, Xavier Gravalos, Ferran Montero i Joan Sánchez en el relleu de 4x400 (3.54.46).

En categoria femenina hi van participar: Silvia Castillo (28.95) i Lara Virtus (29.24) en els 200 m.ll.; Sandra Flores (2.28.71) i Celia Fernández (2.43.00) en els 800 m.ll.; Douae Ouboukir (18.05.01) i Agata Safont (20.18.56) en els 5.000 m.ll.; Alba Martínez (1.07.72) en els 400 m.t.; Gemma Mora (24.55.11) i Irati Larrinaga (30.10.47) en els 5.000 m.m.; Ana Melchor (2,80 m.) i Lucia Miranda (nuls) en el salt amb perxa; Paula Licona (10,55 m.) en el triple salt; Malena Zamora (12,34 m.) i Raquel Palencia (nuls) en el llançament de disc; Judit Muñoz (11,59 m.) en el llançament de martell; i Silvia Castillo, Sandra Flores, Douae Ouboukir i Lara Virtus en el relleu de 4x400 (4.27.29).